דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר על סינוסים וסינוסיטיס - תסמינים, המחלה ודרכי טיפול
על סינוסים וסינוסיטיס - תסמינים, המחלה ודרכי טיפול
דוד כהן 30/12/17 |  צפיות: 4114

סינוסיטיס ודרכי הטיפול

כל איבר בגופינו זקוק לתנאים מסוימים על מנת לפעול באופן תקין ולאפשר לנו להתנהל בשגרה רגילה. האף הינו איבר הנשימה של הגוף עלול כמו כל איבר אחר ללקות בזיהום. זיהום כזה מתרחש כאשר אחת מהמערכות העיקריות נפגעת, ובמצב כזה תיתכן התפתחות של סינוסיטיס.  מדובר במצב שבו מתפתח זיהום בחלל האף שמביא אתו בדרך כלל כאבי ראש, לחץ בפנים, אף סתום, נזלת ירוקה או בהירה ולעיתים ליקוי של חוש הריח. בנוסף מתפתח גם שיעול וגודש בגרון.

בואו נדבר על הסינוסים

הסינוסים הם חללים שונים בעצמות הגולגולת ותפקידם הוא ליצור תהודה ולהפחית את משקל הגולגולת. מעצם המבנה שלהם קיימת סבירות גבוה להצטברות של נוזלים שעלולה לעבור גם זיהום ולכן מתפתחת דלקת. כמו לכל מחלה גם למחלת סינוסיטיס ישנם תסמינים אשר מודיעים על בואו. התסמינים הם רגישות ונפיחות מעל הסינוס שבו התפתחה דלקת. לעשה מיקום הסינוס הוא זה שקובע את התסמינים המדויקים:

  • אם מדובר בסינוסים אשר ממוקמים בלסת אז יגרם כאב מעל הלחיים ומתחת לעיניים וגם לכאבי שיניים וכאבי ראש.
  • אם הדלקת קשורה לסינוסים מצחיים (שנמצאים במצח) יגרם כאב ראש באזור שמעל המצח.
  • אם הדלקת היא בסינוסים הכברתיים יגרם כאב בין העיניים ומאחוריהן ולכאבי ראש,
  • ישנם כאמור סינוסים באזורים נוספים וכל אחד מהם עלול ללקות בדלקת שתביא אתה כאבים.
  • תופעה של צמרמורות וחום מעידה על התפשטות של הזיהום מעבר לסינוסים.הקרום הרירי של האף נעשה אדום  ונפוח , ותתכן אפשרות להפרשה מוגלתית, צהובהאו ירוקה מן האף.

דרכי טיפול

הטיפול ההתחלתי במחלות סינוסים הוא תרופתי וכולל כל מיני תכשירים אנטיביוטיים, אנטיהיסטמיניים, ותרסיסי  אף שונים. בכל הקשור לניתוחים אלו שהיו מקובלים עד היום התבצעו על ידי חתכים בפה (חתך מעל החניכיים) או באמצעות חתך חיצוני באזור שורש האף או המצח, על מנת להגיע אל הסינוס עצמו. לניתוח סינוסיטיס זה היו חסרונות שונים כגון, שדה ראיה מוגבל, החלמה ארוכה יחסית, נותרת צלקת ואי מתן פתרון לסיבה של הבעיה.

לאחרונה נכנס לשימוש מכשיר האנדוסקופ. המכשיר בעל מערכת של עדשות אופטיות אשר מקובל למקור אור ( ולמצלמת וידאו). כך ניתן להתבונן במבנה האף בראיה ישירה. חולים שהם כרוניים יש צורך במקביל בביצוע של טומוגרפיה ממוחשבת (ct-scan) בשביל לזהות את חומרת הבעיה. השיטה החדשה מאפשרת לטפל בסינוסיטיס בצורה מהירה יותר ולפתור את הבעיה בצורה פשוטה למדי ובהתערבות ניתוחית מינימלית. הסיבוכים הם נדירים וקלים מאוד ומתבטאים בדימום קל מהאף לזמן קצר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד

צילום תמונות בטיול מאורגן בחו"ל
תיעוד חוויות בטיולים מאורגנים בחו"ל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI