דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר נעים לשבת
נעים לשבת
יחיאל לוי 04/12/17 |  צפיות: 3289

לשבת בכסא גלגלים היא פעולה שלא ממש מובנת לאדם שיכול בכל רגע נתון פשוט למתוח את הגוף כולו ולצאת אל עבר הליכה קלה על מנת לסייע לדם לזרום אל כל חלקי הגוף לאחר שישב זה שעה ארוכה במשרד וביצע את העבודה הנדרשת מול המחשב.

כאשר אדם נמצא על גבי כסא גלגלים הוא שם מכיוון שאין לו את טווח התנועה הרגילה שישי לכל אדם בריא אחר, ועם טווח התנועה המוגבל הזה שהוא נמצא על גבי הכסא בצורה סטטית במשך של יום שלם וארוך למדי. איך בדיוק יכולים להקל על הישיבה הזו ולקדם ישיבה בריאה ככל האפשר במצב של אדם עם טווח תנועה די מוגבל? זה מתחיל עם שימוש נכון בכסא ורכישה של אחד מדגמי כסא גלגלים ממונע שיכולים לסייע בצורה יעילה במצב לא פשוט.


עולם אחר של תנועה

מאז שכסא הגלגלים הממונע הראשון יצא אל שוק כסאות הגלגלים הפרטי ניתן לראות את ההתלהבות הרבה של כל אלה שנמצאים על גבי כסא גלגלים "רגיל" ואת הרצון העז לעבור אל עבר כסא גלגלים אשר יכול לאפשר כמה שיותר תנועה עם כמה שפחות מאמץ פיזי.

טווח התנועה לא חייב להיות כה רחב עבור השימוש בכסא, וישנם אנשים אשר רק בעזרת תנועה ביד ספציפית יכולים להניע את עצמם הלוך ושוב אל כל אזור נדרש, ובכך מונעים מעצמם את הצורך להיות תלויים באנשים אחרים שיטפלו בהם במשך של יום שלם. האפשרות של רכישת כסא גלגלים ממונע ע דגמיו השונים מביאה את התנועה של אדם שלא ממש יכול ללכת על שתי רגליו אל חוויה שונה בתכלית, ועם מקסימום של עצמאות גם כאשר נמצאים ישובים על כסא.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.

מתכת צבועה כהלכה
אחד מן החומרים שאותם צובעים בצורה ספציפית למדי היא המתכת, כאשר זה חשוב לבחור צבע למתכת בצורה נכונה,
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI