דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר מערכת הנשימה ובעיות נשימה
מערכת הנשימה ובעיות נשימה
דוד כהן 24/08/17 |  צפיות: 4223

מערכת הנשימה ובעיות נשימה

אנחנו יכולים להתקיים שבועות רבים ללא מזון ואנחנו יכולים להתקיים ימים ללא מים, אבל אנחנו לא יכולים להתקיים כלל ללא נשימה. נשימה היא פעולה חיונית לחיים שלנו, לתפקוד המוח ולכל מערכות הגוף כשהיא מחדירה לגוף חמצן ושולחת אותו לאיברים השונים בגוף דרך הדם ובאמצעות מערכת הנשימה שלנו. מערכת הנשימה שלנו מורכבת משלושה איברים עיקריים - אף ופה, קנה וריאות. האף והפה שואפים את האוויר לתוך הריאות. בריאות מתבצע תהליך הפיכת האוויר לבועיות הריאה ושם קורה התהליך הכימי של חילוף גזים שמעניק לנו חיים ואנחנו תלויים בו. למרות שהתהליך פשוט ושגרתי חלות בו לא מעט תקלות בגלל מחלות או בעיות מולדות במערכת הנשימה. בעיות נשימה אלה נעות בחומרתן מהקל אל הכבד, כשהחמורה מכל היא בעיה שמונעת מהאדם לנשום באופן עצמוני ומחייבת אותו להיות מחובר למכונת הנשמה או בלוני חמצן.

מערכת הנשימה ובעיות נשימה שתוקפות אותה

האף והפה מחדירים לגוף אוויר דרך הקנה בדרכו לריאות, והם כולם מבצעים את תפקידם כפי שתוכנן על ידי המבנה המיוחד שלהם. האף קולט ומסנן אוויר ומעביר לקנה, הקנה קולט את האוויר ומנתב אותו לריאות ובריאות מתבצע תהליך כימי של ספיגת החמצן בגוף דרך נאדיות הריאה. כאשר משהו בדרך משתבש תהליך העברת החמצן אינו תקין ומשפיע בכך על הגוף. הבעיות יכולות להתחיל ממחלות זמניות וחולפות כמו הצטננות ושפעת ואף דלקת ריאות וברונכיטיס, ועד מחלות כרוניות כמו אסתמה. חלק מהמחלות נגרם בגלל חיידקים ווירוסים או זיהומי אוויר שונים.

מחלות חריפות ומסכנות חיים

חלק מהמחלות החמורות שגורמות אף למוות יכול להיגרם מפגמים גנטיים או חשיפה לחומרים מסוכנים או באופן ספונטני, כמו מחלת סרטן הריאה שמייחסים גם לעישון ולזיהום אוויר או חומרים מסוכנים כמו אזבסט. בעיות נוספות של מערכת הנשימה נגרמות כתוצאה מעודף משקל כמו תסמונת דום נשימה בזמן השינה, או קשיים בנשימה בכלל בגלל המשקל העודף. כמו כן יש בעיות נשימה שקשורות ישירות לבעיות לב בהיותן קשורות למערכת הלב-ריאה, ולכן מטפלים בהן יחד. חלק מהמחלות הגנטיות אינו ניתן לריפוי ומסתיים לפעמים בהשתלת ריאה, כמו מחלת הסיסטיק פיברוזיס.

טיפולים בבעיות נשימה

טיפול בבעיות נשימה משתנים לפי חומרת הבעיות ויכולים לנוע מטיפול פשוט ברפואה קונבנציונלית כמו מתן אנטיביוטיקה או סירופ נגד שיעול במקרים הקלים, ודרך ניתוחים שונים שמגיעים עד כדי השתלת ריאות, כאמור, או כריתת גידולים וכימותרפיה והקרנות במקרים של סרטן. יש מחלות ובעיות כמו אסתמה או זיהומים כרוניים בדרכי הנשימה או רגישות בהן שאנשים מעדיפים לטפל בהן ברפואה אלטרנטיבית משום שמדובר בעיקר במחלות של איכות חיים ולא מסכנות חיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד

צילום תמונות בטיול מאורגן בחו"ל
תיעוד חוויות בטיולים מאורגנים בחו"ל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI