דף הבית נשים בריאות נשים בריחת סידן אצל נשים
בריחת סידן אצל נשים
יחיאל לוי 09/08/17 |  צפיות: 4542

העצמות אצל אנשים מבוגרים הן רגישות יותר לשברים וזמן ההחלמה הוא איטי יותר, זה כבר דבר מאוד ברור וידוע. מה שלא ברור וידוע הוא מדוע דווקא אצל נשים האפשרות הזו של בעיות בעצמות היא בפוטנציאל הרבה יותר גבוה, כאשר נשים הן בקבוצת סיכון יותר גדולה לחלות במחלות כמו רככת, אוסטיאופורוזיס ואפילו שברים.

חלק מן הבעיה טמון בעובדה כי הגוף של האישה משתנה במידה ניכרת לאחר שהיא עוברת את גיל המעבר, שבו רמת ההורמונים יורדת בצורה דרסטית, וכאשר זה קורה מתחיל תהליך שבו הסידן לא מצליח להיספג כראוי ומתחיל העניין של בריחת סידן מן העצמות שרק הולכות ונעשות יותר ויותר עדינות.

זה לא סוד כי גוף האישה שונה במידה ניכרת מגוף הגבר, ומתוך ההיכרות עם הפיזיולוגיה של האישה זה חשוב להתאים את התצרוכת היומית של סידן על מנת למנוע בעיות בריאות שמופיעות בעיקר אצל נשים בגילאי המעבר.


אוסטיאופורוזיס ושינויי הגיל

חוסר בסידן זו הסיבה שבגינה נשים בגיל המעבר צריכות לתגבר את הגוף עם סידן שיהיה בכמות היומית המומלצת ועם בדיקת צפיפות עצם שמומלצת מגילאי השישים יכולים למפות את המצב הבריאותי של העצמות צורה יעילה.

הבעיה עם מחלה כמו אוסטיאופורוזיס היא שהיא מחלה "שקטה" שאין לה כל עדות או סממן עד אשר כבר מאוחר מידי והמחלה כבר נמצאת בשלבים מתקדמים שגרמו לעצמות להיות מדולדלות והחלו מצבים של שברים בהן, לכן בדיקת צפיפות העצם היא דבר אשר כלול במסגרת סל הבריאות, ואותה יכולה לבצע כל אישה מגיל חמישים בקבוצת סיכון מוגדלת או אישה החל מגיל שישים.

התמדה על בדיקות מעין אלה ועל אכילה של מוצרים שמכילים סידן בכמות ראויה, אפילו על ידי תוספים שמעודדים ספיגה גבוהה בגוף, יכולים להפוך את ההתקדמות אל הגיל השלישי בצורה הרבה יותר בריאה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI