דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר טנטון - תופעת הצפצופים באוזניים
טנטון - תופעת הצפצופים באוזניים
דוד כהן 29/05/17 |  צפיות: 4578

ישנם אנשים רבים אשר סובלים בצורה כרונית מצפצופים באוזניים, או בשמםהמדעי - תופעת הטנטון. אנשים אלו חווים לרוב תחושות קשות של ייאוש, היותופתאום באמצע החיים הם מתחילים לשמוע צפצופים באוזניים, ולרוב הרופא מספרלהם שאין הרבה מה לעשות בעניין. התופעה מוגדרת כשמיעה של רעש או קול, לרובבשתי האוזניים בו זמנית, ללא שום גירוי חיצוני. למעשה, כ - 15% מהאוכלוסייההכללית הנמצאת בין הגילאים 40-70 חווים את התופעה על בסיס קבוע, אך הםאינם שמים לכך לב, היות והמוח שלהם יודע לסנן את הרעש. לכן רק כ - 5% מתוכםמגיעים לרופא לצורך טיפול. אנשים אלו חווים קשיים עצומים, הצפצופיםמפריעים להם להירדם, להתרכז לאורך זמן ולנהל אורח חיים תקין.

מה גורם לתופעת הטנטון?

פעמיםרבות התופעה מתפתחת כתוצאה מירידה באיכות השמיעה. יתכן כי הפגיעה בשמיעהנגרמה בעקבות מחלה, או לחילופין כתוצאה מטראומה. בשני המקרים, עלולה להתפתחתופעת הטנטון, ולהפוך את חייהם של האנשים האלו לסיוט. הסיבה המדעית לכךהיא פשוטה, ברגע שיכולת השמיעה יורדת, נוצרת עלייה בתגובות הספונטניות שלהנוירונים במוח, אשר קשורים למסלול השמיעה. התופעה הזו קשורה בצורה ישירהלתופעת הטנטון, והיא מלווה לרוב בסימני התנהגות נוספים המקושרים לתופעה,כגון דאגנות יתר, הזעת יתר, אי שקט כללי ועוד.

כיצד ניתן לטפל בתופעת הטנטון?

קודםכל חשוב להבין כי לכל מטופל יש את דרגת החומרה שלו. ישנם אנשים החווים אתהצפצופים בצורה קשה יותר, ואילו אחרים מצליחים רוב הזמן להשתלט על התופעה.היום פותחו לא מעט טיפולים שונים, אשר אמורים להקל על מטופלים ולאפשר להםלחזור לאורח חיים נורמלי. למעשה הסוד מאחורי הטיפולים השונים, הוא להבין אתפעולת המוח. המוח מסוגל לסנן את הצפצופים ובהתאם לכך לסנן את תגובות הסטרסשהמטופל מבטא. לרוב המכשול העיקרי לצורך הצלחת הטיפול, הוא המטופל עצמואשר לא מפסיק להתעסק עם התופעה ובכך מפריע למוח שלו לסנן את הרעשים.הטיפולים של היום מתמקדים בעיקר בללמד את המטופל להפסיק את הפעולות האלו,ולאפשר למוח שלו לסנן את התופעה. החוכמה היא להעניק למטופל תובנות חדשותוללמד אותו לשנות את צורת החשיבה שלו. מטופלים רבים מקבלים תרופות אשראמורות לשפר את איכות חייהם, אך למעשה תרופות אלו לא הוכחו כיעילות. ניתןכמובן להיעזר בכדורי שינה ובתרופות הרגעה, במידה והמטופל מתקשה לישון בגללהצפצופים או חווה תחושות קשות של ייאוש או חרדה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד

צילום תמונות בטיול מאורגן בחו"ל
תיעוד חוויות בטיולים מאורגנים בחו"ל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI