דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר בניה קלה מ-2014
בניה קלה מ-2014
יחיאל לוי 11/02/17 |  צפיות: 2002

שנת 2014 חלפה עברה לה ביעף ויחד איתה עבר לו החוק אשר רבים מהאזרחים של המדינה חיכו לו בשקיקה - חוק הפרגולות. החוק נועד לצמצם את הסבת הבירוקרטית שעד לשנה זו הייתה כה אופיינית גם עבור בניה קלה שבה האזרח היה מבקש להתקין לעצמו כחוק גדר, פרגולה ואפילו מזגן. לא עוד.


לא מחכים להיתרים

עד לשנת 2014 כאשר רצה אדם פשוט מן השורה להתקין לדירה שלו סוכך מסוג פרגולה הוא היה נדרש לבדוק מה אומר החוק במדינה, מה אומרת הרשות המקומית ומה אומר וועד הבית. אלה שלא ממש חיכו לאישורים לפי הנדרש בחוק היו צריכים להתמודד עם נחת זרועם של השכנים הטובים שהעבירו את התלונה הלאה, וחיש מהר היו מקבלים קנסות, צו הריסה ושאר מתנות נהדרות עבור בניה שלא לפי החוק. האופציה השנייה עד למעבר של חוק הפרגולות הייתה לוקחת חודשים ארוכים מכיוון שיחד עם סחבק היו עוד המוני אזרחים שחיכו אף הם לאישור ולקבלת ההיתר הנחשק להקמת פרגולה או כל דבר אחר שנכלל תחת אותה מהטריה של בניה קלה.


זמן קצוב למתן מענה לבקשה

כאמור, נכון להיום חוק הפרגולות אומר כי גם כאשר הבניה שאותה מבקש אזרח לבצע היא כזו אשר מצריכה קבלה של היתר מן הרשות המקומית שבה נמצא המבנה המדובר, עדיין לא היה זה נאלץ לחכות זמן בלתי ידוע עד אשר תתקבל התשובה מאותה הרשות. נכון להיום מחויבת כל רשות במתן של תשובה חיובית או שלילית תוך זמן מאוד מוגדר שממנה אסור לה לחרוג, וכל כל אזרח יכול לדעת בצורה הרבה יותר בהירה אל מול לוח זמנים הוא מתנהל ובהתאם לכך לכלכל את צעדיו הלאה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
צובעים הכל באפוקסי
השימוש עם צבע אפוקסי לרצפה הוא כזה שמשלב את שני אלה די בהצלחה.

פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
איך בדיוק יודעים כי בוחרים צבעים נכונה?

הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI