דף הבית פיננסים וכספים השקעות מה הן יתרונותיה של קופת גמל להשקעה?
מה הן יתרונותיה של קופת גמל להשקעה?
אבי 06/12/16 |  צפיות: 6456

כחלק ממהלך לעידוד הציבור הישראלי להגדיל את היקף חסכונותיו הפנסיונים הודיע לאחרונה משרד האוצר על השקת מוצר חיסכון פנסיוני חדש בשם – קופת גמל להשקעה. בזמן הקרוב יחלו גופי החיסכון הפנסיוני בישראל בשיווקן של קופות גמל ממין זה. בהתאם לאמור לעיל ועל מנת לאפשר לציבור החוסכים והמשקיעים לקבל החלטה מושכלת בדבר השקעה בקופות גמל אלו, נציג להלן את היתרונות העיקריים הגלומים במוצר פיננסי זה.

גמישות ביחס למועד משיכת כספי החיסכון- עמיתי קופות גמל להשקעה רשאים למשוך את הכספים אשר נצברו לזכותם בקופה בכל מועד.

הטבות מס- חיסכון במסגרת עמיתי קופות גמל להשקעה יעניק לחוסך מספר הטבות מס משמעותיות:

א-עמית בקופת גמל להשקעה אשר ישמור את כספו בקופה וימשוך אותם בצורת קצבה חודשית לאחר הגעה לגיל הפרישה יזכה לשתי הטבות מס משמעותיות: פטור ממלא ממס רווחי הון על הרווח הריאלי שצבר בתקופת החיסכון, פטור מלא ממס עבור הקצבה החודשית עצמה.

ב-במידה ולמרות הטבות אלו יבחר העמית למשוך את כספי החיסכון במלואם במשיכה אחת, יוטל עליו לשלם מס רווחי הון (בגובה 25 אחוזים) על סכום הרווח הריאלי שצבר במשך תקופת החיסכון. בהקשר זה יש לציין כי ביצוע פעולה דומה בקרנות פנסיה כרוכה בתשלום מס גבוה במידה משמעותית. תשלום המס יגבה מן החוסך רק במועד משיכת הכספים, בשונה ממוצרים אחרים בשוק ההון בהם המס נגבה מדי שנה או בעת מימוש.

ג- במידה וחוסך בתוכנית של קופת גמל להשקעה נפטר, יורשיו יהיו זכאים למשוך את כספי החיסכון במלואם פטורים ממס.

גמישות ביחס למעבר בין קופות ובין מסלולי השקעה - עמיתי קופות גמל השקעה יהיו רשאים לנייד את כספי החיסכון בין מסלולי השקעה שונים ובין קופות שונות, זאת ללא שהדבר יחשב להם כמשיכת כספי החיסכון, כלומר ניתן יהיה לבצע פעולות אלו ללא תשלום מס רווחי הון.

דמי ניהול נמוכים- בהשוואה לדמי הניהול הנגבים ממשקיעים בקרנות נאמנות ומוצרי השקעה פיננסיים אחרים בשוק ההון הישראלי, מעמיתי קופת גמל להשקעה יגבו דמי ניהול נמוכים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אבי


 


מאמרים נוספים מאת אבי
 
פינוי דירה בשירות איכותי
כאשר אתם מבצעים פינוי ירושה חשוב לכם בודאי לקבל שירות טוב ומסור.

שי פינוי דירה לפינוי זריז ואיכותי
אם קרוב משפחה שהיה יקר לכם נפטר אתם ודאי נמצאים באבל ובתקופה לא פשוטה. דווקא בתקופה זאת יש גם סידורים רבים כמו לפנות את דירת הנפטר ולטפל בנכס

לגלות את הבית שלכם מחדש עם שי פינוי דירה
לאחר שקיבלתם ירושה פעמים רבות יש צורך לחלק את דירת הירושה בין היורשים וצריך למכור אותה או להשכיר אותה, כדי לחלוק את דמי השכירות.

למה כדאי להביא חברה מקצועית שמגיעה הביתה?
חברת ניקוי ספות המציעה את עצמה ללקוחות צריכה להיות אמינה. כל המפורסם בשמה בעיתונות ובמדיה האלקטרונית צריך להיות מידע מהימן.

התחלתם לחפש אחר אולמות אירועים בצפון? הגיעו אלינו!
אחד הרגעים המרגשים בתכנון של כל חתונה, מתייחס להליך בחירת האולם, ולו כי אז מתחילים להרגיש שהדברים מתקדמים וניתן להתחיל לדמיין כיצד תיראה החתונה שלכם - של שניכם

חבילת שירותים אידאלית עבור עיצוב חדרי אמבטיה!
כאשר עומדים לעצב חדר אמבטיה, הרי שחשוב ביותר לפנות אל חברה שמאמינה באיכות, אמינות, עמידה בזמנים, מקצועיות, טובת הלקוח, שקיפות ואינה מהססת לתת אחריות.

הפלא והפשטות שמאחורי חידוש אמבטיה!
מי מאתנו לא רוצה להיכנס אל חדר האמבטיה ולגלות אזור מזמין, נעים, שליו, מסודר ומעוצב?

תיקון מזגן נייד – איך עושים את זה?
המזגן הנייד הוא אחד החידושים בעשור האחרון בתחום המזגנים. הוא מתאים למי שזקוק לחימום וקירור של חדר אחד והוא מנויד בהתאם לצורך.

הדרך היחידה לשמור על המזגן היא באמצעות ניקיונו הקבוע!
מזג האוויר בישראל מצריך מזגן בכמעט בכל הבתים, המלונות, בתי החולים והמוסדות הציבוריים. בכל אזורי הארץ יש צורך במזגן.

טכנאי למזגן בראשון לציון – קריטי לימי הקיץ החמים
לאור מחקרים וסקרי שוק שנעשו בארץ התברר שהמזגן הוא הדרך הזולה והיעילה לחימום וקירור הבית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI