דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר בדיקת אולטרסאונד
בדיקת אולטרסאונד
ישראל דוסיו 13/04/16 |  צפיות: 1365

כיום בתחום הרפואה האפשרויות לבצע בדיקות או לטפל בחולים השתכללו ומציעים עבורנו מכשור מתקדם ביותר. אחת האפשרויות שהיוו פריצת דרך ברפואה של ימינו היא בדיקת אולטרסאונד המאפשרת לזהות את הבעיה ולאבחנה. התוצאות המתקבלות מהבדיקה הן מדויקות באופן מדהים ולעיתים ניתן אפילו לטפל בבעיה בעזרת המכשיר. אופן ביצוע הבדיקה מתנהל על ידי סוג של טלסקופ גמיש מאוד וארוך הכולל מצלמה משוכללת מאוד המוארת על ידי פנס מיוחד. ישנם סוגים נוספים של טלסקופים לדוגמה, אולטרסאונד אנדוסקופי אשר בעזרתו ניתן לזהות ולאבחן תהליכים זהירים ביותר.

איך עובד אולטרסאונד

בדיקות אולטרסאונד מתבצעות על ידי מכשיר העובד על פי העיקרון של גלי קול, החזרת גלי קול בתדר גבוה. המכשיר דוגם את המבנה של אברי הגוף ומעריך האם תפקודם תקין. בעזרת בדיקת אולטרסאונד ניתן להגיע ולראות איברים בגוף כמו הכבד, טחול, לבלב, דרכי המרה, בבלוטות הלימפה ועוד. אם הממצאים של הבדיקה מצריכים לבצע בדיקת רקמה ביופסיה ניתן לעשות זאת בעזרת מחט מיוחדת אשר מחדירים אותה דרך האנדוסקופ. לעיתים קרובות מבצעים את הטיפול בדלקות או במחלות אחרות ולא רק במקרה של גידולים כמו שנהוג לחשוב.

בדיקת אולטרסאונד בבית

אין ספק שהרפואה מתקדמת באופן מסחרר וכל הזמן אנו שומעים על מכשירים חדשים ופורצי דרך ובכלל הידע והמידע הקיים הוא עצום וכל הזמן בתהליך גדילה. אחד הרעיונות החדשים אשר מתפתחים בשנים האחרונות זו האפשרות לבצע את הבדיקות בבית, בדומה להתפתחות המחשבים כאשר בתחילת דרכם הם יוצרו בגדלים עצומים ממש בגודל של חדר ובסך הכל אפשרו לשמור עליהם מעט מאוד מידע כיום בטלפונים הסלולריים ניתן לשמור הרבה יותר מידע באלפי מונים יותר מאשר מהמחשבים הראשונים. תהליך מאוד דומה קורה גם בתחום הרפואה וכיום ישנם מכשירים שצומצמו בגודלם והפכו למזעריים ביחס לאבותיהם. אחד המכשירים שפותח מאוד הוא מכשיר האולטרסאונד והצליחו להפוך אותו לקטן מספיק בכדי שיהיה נייד מה שמאפשר לשנע אותו ממקום למקום, היתרונות של בדיקת אולטרסאונד המתבצעת בבית הם רבים מאוד. הבדיקה עצמה היא לא תמיד הכי נעימה כך שהתנאים מסביב משפיעים באופן ישיר על הנוחות של הנבדק. לעיתים ישנם מצבים שמעבר לנוחות והחולה לא יכול להגיע פיזית לבדיקה מסיבות אלה ואחרות במצב זה בדיקה אשר מתבצעת בבית היא אידיאלית. הבדיקה מתבצעת על ידי רופא מוסמך והתוצאות מגיעות בדומה לבדיקה בבית חולים מבחינת הזמן.

המאמר נכתב באדיבות מדיקס המבצעת בדיקת אולטרסאונד בבית לפרטים נוספים צרו קשר ב*4550


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ישראל דוסיו


 


מאמרים נוספים מאת ישראל דוסיו
 
מדרסים - כל מה שחשוב וצריך לדעת על מדרסים
08/11/17 | רפואה
המדרסים יסייעו לשיפור היציבה וימרבו את הנוחות של כף הרגל בתוך הנעל. בעזרת המדרסים נוכל לצעוד מרחקים ארוכים, לרוץ, לעסוק בפעילות גופנית בלי לחוש כאבים ובלי לגרום לבעיות גופניות.

what is israel tour guides
Israel is a country with a long fascinating history and a rich culture.

חוגגים יום הולדת? הזמינו להטוטן שיעשה לכם שמח :)
יום הולדת הוא יום מיוחד המציין את היום שבו נולד כל אחד מאתנו. כל אחד מעוניין לחגוג לילדו האהוב את היום הולדת החוויתי והמושלם ביותר, על מנת שהוא יזכור אותו כחוויה מדהימה לאורך זמן.

הרשת העולמית - האינטרנט
בשנים האחרונות האינטרנט נהיה הזירה המרכזית של הפעילות העולמית. אתרי האינטרנט השונים והשימוש בהם נהיה כל כך נפוץ, שלפעמים כאשר מישהו שואל אחר אם ביקר באתר שלו, הוא לא מתכוון לאתר הבניה. אלא לאתר האינטרנט...

הסכם חיים משותפים
הסכם חיים משותפים הינו כתב אשר מחייב שני אנשים המחיים יחדיו במשותף, ממש בדומה להסכמי ממון המקובלים בין אנשים נשואים.

בדיקת אולטרסאונד
הרפואה מתקדמת באופן מסחרר וכל הזמן אנו שומעים על מכשירים חדשים ופורצי דרך והידע והמידע הקיים הוא עצום וכל הזמן בתהליך גדילה. אחד הרעיונות החדשים אשר מתפתחים בשנים האחרונות זו האפשרות לבצע בדיקות בבית, אחת מהבדיקות האלה היא בדיקת אולטרסאונד.

זכויות חיילים
לא מעט אנשים נתקלים בכוחות הביטחון, בכיוון הלא נכון. די בכך שאדם הלך ברחוב ולידו פרצה קטטה, ראה תאונת דרכים וברח, נגע בחפץ בהיסח הדעת ולאחר מכן עלה כחשוד בפרשיה פלילית והמקרים עוד רבים.

אטרקציות לבר מצווה
אלחנן בר - אטרקציות לבר מצווה ולאירועים

הפקת בר מצווה על ידי חברה מקצועית
הפקת אירוע בר מצווה משמח ומרגש בכותל

מחפשים מומחה לשיקום הפה? – מצאתם!
שיקום הפה במומחיות ובמקצועיות - איך ואיפה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI