דף הבית חינוך ולימודים לימודי תעודה ומקצוע הנדסאי חשמל- אודות הדיפלומה ואפשרויות התעסוקה
הנדסאי חשמל- אודות הדיפלומה ואפשרויות התעסוקה
הדס כהן 01/12/15 |  צפיות: 6645

כולנו מתבססים על חשמל לשם ביצוע כמעט כל פעולה, החל מפעולות יומיומיות וכלה בפעילות של חברות וארגונים. לכן, התקנת מערכות חשמליות ותחזוקה שלהן הינה נדרשת בכל חברה וארגון. לפיכך, הביקוש להנדסאי חשמל בשוק העבודה נותרת גבוהה מאוד עם השנים, גם במקביל לדעיכה בביקוש למקצועות אחרים.

מה לומדים במסגרת המסלול?

מסלול הנדסאי חשמל במכללת אורט מציע לימודים מקיפים הכוללים היכרות מעמיקה עם מערכות חשמליות שונות ורכיבים אלקטרוניים המצויים בשימוש בתעשייה בת זמננו. לאחר שהסטודנטים מכירים את המערכות הללו ואת אופן פעולתן, הם לומדים להתקין אותן ולפתור תקלות שעשויות להתעורר בהן. הלימודים מחולקים בין לימוד תיאורטי אודות המערכות, לבין התנסויות מעשיות במעבדות חשמל מתקדמות המצויות במכללה.

התעודה

התעודה הניתנת למסיימי המסלול הינה דיפלומה רשמית מטעם המכון הממשלתי להכשרה בתחומי הטכנולוגיה והמדע. בנוסף, ניתן גם רישיון רשמי המאפשר לבוגרים להירשם כחשמלאים מוסמכים. יש לציין כי הדיפלומה ניתנת רק לאחר מעבר בחינות פנימיות בהצלחה, וכן קבלת ציון עובר בפרויקט גמר.

אפשרויות התעסוקה ב

פני בוגרי מסלול הנדסאי חשמל עומדות שלל אפשרויות תעסוקה שונות ומגוונות בחברות וארגונים מסוגים שונים, שכן כפי שנאמר לעיל- כמעט כל חברה, גדולה או קטנה, זקוקה לשירותיו של חשמלי מוסמך. בין החברות הללו ניתן למצוא חברות הייטק, גופים צבאיים, גופים ממשלתיים, מפעלים תעשיתיים ועוד. התקפידים המוצעים מגוונים, והן כוללים תפקידים של פיתוח, התקנה, הפעלה של מערכות חשמליות ושירות.

מסלולים נוספים

ללימודי הנדסאי מכללת אורט מציעה עוד שלל מסלול לימוד שונים לקבלת דיפלומת הנדסאי. ניתן להתרשם ממגוון המסלולים על ידי כניסה אל הנדסאי, לימודי הנדסאים – עמוד הבית. הנדסאי, לימודי הנדסאים – עמוד הבית יוכל לספק לכם את כל המידע הדרוש על המסלולים השונים במכללה, כך שניתן יהיה להחליט מהו המסלול המתאים לכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI