דף הבית עסקים תעשייה הצורך בכספות עם מנגנוני השהיה
הצורך בכספות עם מנגנוני השהיה
יחי כהן 29/12/14 |  צפיות: 2069

כספות כידוע משמשות לשמירה על חפצים יקרים וכספים. שימוש נרחב בכספות מתבצע ברשתות המזון כדוגמת הסופרמרקטים למיניהם. בדרך כלל בסיומה של משמרת נאספים כספי הקופות ומאוחסנים בכספת כבדה ובעלת תקן מחמיר. את הכספים סופרים ומעבירים לבלדר לצורך הפקדה. הזמן בין אחסון הכספים ועד לספירתם או מסירתם לבלדר הוא קריטי ורגיש מאוד בעיקר שמדובר בהשהיה של כספות. זה הזמן בו עלולים לפרוץ ולגנוב את הכספים. על כן ישנו פתרון שמהוה הגנה והוא מנגנון השהיה.

כספות ומנגנוני השהיה

ראשית נבין כי מנגנוני השהיה לכספות תמיד יהיו אלקטרוניות. מטרת מנגנון ההשהיה בכספות היא למנוע את האפשרות לפתיחה מיידית של דלת הכספת, כך במידה וישנו גנב או אפילו אם מישהו גילה את הקוד והוא מנסה לפתוח את הכספת בזמן שאתם לא לידה, עליו יהיה להמתין עד תום ההשהיה. לצורך הדוגמה: הגיע בלדר לקבלת העברה מנקודה מסוימת, בעל הכספת מקיש את קוד הפתיחה ומרגע סיום ההקשה מתחילה ספירת זמן שבסיומה ניתן לפתוח את הכספת. יש נם מנגנונים משוכללים יותר שלאחר הפתיחה מתחילה ספירה נוספת שלאחריה הכספת תיסגר ותאלצו להמתין שוב את זמן ההשהיה. במנגנונים משוכללים כדוגמת קאבה (KABA) ניתן להגדיר ולתכנת את הימים בהם ניתן לפתוח את הכספות ואת זמן חלון הפתיחה.

שימושים נוספים לכספות עם השהיה

כמובן שישנם עוד מגוון שימושים במערכות השהיה מעבר לסופרמרקט, שימוש נרחב ישנו בחנויות תכשיטים ששם הרגישות לגניבה גדולה מאוד. גם בבתי חולים בהם יש צורך לאחסן נרקוטיקה ותרופות ממכרות ישנו שימוש במנגנוני השהיה שמאפשרים פתיחה בזמנים מסוימים, בכל מקרה ישנה חשיבות לעיגון  ובחירת כספת מתאימה. חשוב לציין כי אין זה מספיק להתקין בכספות מנגנון השהיה, יש צורך להתקין את המנגנון בכספת מקצועית עם תקן נגד פריצה, הסיבה היא שאין לגנב לא יהיה זמן להמתין אולי הוא ינסה לפרוץ אותה ואם השתמשנו בכספות פשוטות סביר להניח כי הגנב יפרוץ אותם בקלות. על מנת להתאים את המנגנון הנכון לייעוד שלו יש צורך להתייעץ עם בעל מקצוע מהימן שידע בדיוק איזה סוג נעילה נדרש.

תודה לשלומי שוורץ מומחה בתחום הכספות - כתיבה מקצועית ושיווקית לאתרי אינטרנט


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI