דף הבית תיירות ונופש תיירות ונופש - אחר שק שינה, מצא את ההבדלים
שק שינה, מצא את ההבדלים
ubebig@gmail.com 29/11/14 |  צפיות: 2678

שק שינה נועד למטרה אחת פשוטה וברורה, שינה נעימה, בדרך כלל מחוץ לבית. זאת על ידי בידוד הגוף של הישן בתוכו מהסביבה שבחוץ. מרבית שקי השינה דומים זה לזה. כיצד נדע לעמוד על ההבחנות והשונות שבין שק אחד לשני, איזה שק מתאים לנו ומתי כדאי לשלם יותר על שק אחר?


איכות חומר המילוי

הרכיב הראשון המשתנה בין שק שינה אחד לשני הוא איכות וטיב חומר המילוי. ככל ששק השינה מקצועי יותר חומר המילוי יהיה איכותי יותר. חומר מילוי איכותי שוקל פחות, לא דחוס ואינו מאבד מנפחו כתוצאה משימוש חוזר. ככל שחומר המילוי מורכב מסיבים בעלי משקל נמוך יותר העמידים יותר בפני שחיקה וריסוק, שק השינה יהיה איכותי יותר, אך לרוב גם יקר יותר. בשוק מגוון של חומרי מילוי. מפוליאסטר שהוא הפשוט ועד חומרים וסיבים מיוחדים שפותחו במיוחד על יצרני השקים.

נפח המילוי

הרכיב השני שיכול להשתנות בין השקים השונים הוא הנפח של חומר המילוי. ההבחנה ברכיב המילוי תהיה גם בהתאם לחומר ממנו עשוי המילוי והכמות שיש ממנו בשק שהיא זו היוצרת  את הנפח שלו. ניקח לדוגמה את הלינה במיטה בבית. בימים חמים נבחר להתכסות בשמיכה דקה בעלת נפח קטן. לעומת זאת בימי החורף הקרים נעדיף להתכרבל בתוך שמיכת הפוך העבה. כך גם לגבי הנפח של שק השינה. מומלץ להתאים את נפח השק לאזור המיועד לטיול ולינה בשטח. ככל שהאזור קר יותר נעדיף שק שינה בעל נפח רב יותר לבידוד מרבי מפני הקור שבחוץ.


צרות השק

אז מה עדיף, שק שינה מרווח המאפשר שינויי תנוחת שינה נוחים יותר או שק צפוף יותר עם בידוד טוב יותר?

ישנן שתי צורות של שקי שינה, הצורה הראשונה היא שק בצורה של מומיה, שק זה צר באזור הרגלים והוא הולך ומתרחב ככל שמגיעים לאזור הראש. לשק זה מעין כובע באזור הראש והוא הקל יותר והמבודד יותר. הצורה השנייה היא השק המלבני שדומה למזרן. שק זה מרווח יותר ונוח יותר לתזוזה, אך הוא כבד יותר ומבודד פחות מהמומיה.


המעטפת החיצונית

המעטפת החיצונית של השק מורכבת משני חלקים: החלק הפונה לאדמה והחלק הפונה לשמים. זנ הפונה לשטח הלינה, הוא שטח מחוספס וקשיח יותר.  החלק הפונה לשמים הוא האטום והרך והגמיש יותר. מרבית שקי השינה הקיימים בשוק עשויים ממעטפת העשויה מחומרים סינטטיים בעלי עמידות לשחיקה ורטיבות. כמובן שככל שיש יותר סיכוי לישון על הקרקע באזורים רטובים יותר, על המעטפת החיצונית להיות קשיחה ועמידה יותר.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ubebig@gmail.com


 


מאמרים נוספים מאת ubebig@gmail.com
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI