דף הבית קניות וצרכנות צרכנות מהו פטישון?
מהו פטישון?
אוהד זמלר 08/10/14 |  צפיות: 1269

במאמר הבא נרחיב על כלי עבודה שהינו שימושי מאוד בעבודתם של בעלי מקצוע רבים ולעתים אף משמש חובבנים- הפטישון.

מהו פטישון?

פטישון הינו מכשיר הדומה למקדחה רוטטת , אך מדובר במכשיר שהינו גדול וכבד ממנה, ובניגוד אליה יש לו בוכנה פנימית שמספקת הלימות הרבה יותר עוצמתיות מההלימות שמספקת המקדחה הרוטטת. ישנם פטישונים של חברות רבות אך פטישון bosch ופטישון מקיטה הם הפטישונים האמינים והאיכותיים ביותר.

הפטישון אינו מתאים עבור עבודות של ריסוק, חפירה וחציבה בבטון ובסלעים, לשם כך יש כלי עבודה אחר- פטיש החציבה שנקרא בנוסף גם קונגו. בניגוד לפטישון בפטיש החציבה אין מומנט סיבובי והוא הולם בעוצמה הרבה יותר גבוהה כי יש בראשו אזמל. ישנו פטישון שבניגוד לפטישון הרגיל מיועד עבור חציבה- פטישון חציבה. פטישון זה מיועד לעבודות קלות של חציבה, הסרת אריחים וסיתות.

כמעט כל פטישון כגון פטישון בוש או פטישון מקיטה כולל כפתור שבורר את מצבי העבודה ומאפשר לעבור בין מצבי העבודה השונים: סיבוב – עבור קידוח בעץ או במתכת, דפיקה עבור חציבה, ושילוב של דפיקה וסיבוב עבור קדיחה בבטון.

בראשו של כל פטישון כגון פטישון bosch יש פוטר (תפסנית) שהאביזר נכנס לתוכו. ישנם שני סוגי אביזרים- הביט (מקדח) המיועד לקדיחה, והאזמל אשר מיועד עבור חציבה. האביזר ננעל בתוך הפוטר של הפטישון בתנועת דחיפה פנימה, ולכן יש לבסיסם של האביזרים צורה מיוחדת ששונה מצורתם של מקדחי המקדחה הרגילה.

סוגי המקדחים

1. SDS PLUS – זהו מקדח בעל חיבור בקוטר 10 מ"מ ויש לו שתי מסילות כניסה. מקדח זה הוא המקדח הפופולרי ביותר.

2. SDS TOP – זהו ביט בקוטר של 14 מ"מ והינו בעל שתי מסילות כניסה.

3. SDS-MAX – זהו ביט בקוטר 18 מילימטר שהינו בעל 3 מסילות כניסה, אשר מיועד בעיקר עבור פטישי חציבה. בעל 3 מסילות כניסה.

טיפים לשימוש ורכישה של פטישון

• בבואכם לרכוש את האביזרים של הפטישון וודאו שהנכם מכירים את הסוג של החיבור שלו (בין אם מדובר בפטישון רגיל ובין אם זה פטישון חציבה)

• שימו לב לכך שכאשר העבודה היא קשה וממושכת הפטישון יכול להתחמם. אם זה קורה, הפעילו אותו ללא עומס מספר דקות על מנת לקררו.

• כאשר העבודה מתבצעת במקום שאין בו חיבור לחשמל, ניתן להשתמש בפטישון נטען אך יש לדעת – פטישון נטען הינו עוצמתי פחות מאשר פטישונים חשמליים. כמו כן משך זמן העבודה עם פטישון נטען הוא מוגבל.

• קנו פטישון המתאים לצרכיכם אותם מומלץ להגדיר מראש. אם הפטישון מיועד עבור עבודה ביתית של קידוח או עבור קדיחה בקירות וברצועות בטון באופן מזדמן, יש לשקול רכישת פטישון זול ופשוט יחסית, אך אם אתם עומדים להשתמש בפטישון באופן אינטנסיבי, בהחלט מומלץ לקנות פטישון איכותי כגון פטישון בוש או פטישון מקיטה אשר נחשבים לפטישונים האיכותיים ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אוהד זמלר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים 


מאמרים נוספים מאת אוהד זמלר
 
מערכת home automation לבית
20/12/15 | בית חכם
כיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה ניתן להפעיל את כל החשמל בבית במתג אחד בהתאם לשעה ביום. למשל אם אתם מצפים להגעת אורחים הביתה בצהרים ותרצו להפעיל את המזגן לא תצטרכו לגשת למתג של המזגן אלא ללחוץ על המתג היחיד בבית ומערכת home automation תבחר את הטמפרטורה הנכונה על פי מצב מזג האוויר בחוץ, וגם תדליק או תכבה את האורות בבית באמצעות החיישנים שלה.

מסור שולחן פיוניר - Pioneer PMS19
13/11/14 | צרכנות
מסור השולחן המקצועי של חברת פיוניר מדגם Pioneer PMS19 הינו מסור שולחן מקצועי חזק ואיכותי שהינו בעל הספק גבוה של 2000 וואט המתאים לחובבים ולבעלי מקצוע אשר מעוניינים במסור מצוין ואיכותי המיועד לביצוע מגוון רחב של סוגי עבודות.

היתרונות של פלס לייזר
03/11/14 | צרכנות
פלס לייזר הוא מכשיר שמשמש להרבה עבודות מקצועיות כמו עבודות רצפות, עבודות בנייה ועבודות גבס (פלס לייזר לגבס), ובנוסף גם עבור עבודות ביתיות פשוטות כמו תליית מסכי פלזמה או מדפים. פלס לייזר משמש בעלי מקצוע רבים כגון קבלני בניין, אנשי גבס ודקים ורצפים, ובנוסף גם פרטיים המעוניינים בביצוע עבודות ידניות בביתם בצורה מדויקת.

רכישת מכונת שטיפה בלחץ- גרניק
02/11/14 | צרכנות
אותו הדבר גם לגבי הבית שלכם. כשהבית מלוכלך לא נעים לשהות בו וכשהוא נקי ומצוחצח, הרבה יותר נעים ובריא לשהות בו ולארח בו אנשים. במאמר הבא נדבר על שני סוגים של מכונות שטיפה בלחץ , הנקראות גם מכונות גרניק שמשמשות לניקיון של בתים, משרדים, מפעלים ומוסכים.

מברגה אימפקט מקיטה V18 BTD140RFE
30/10/14 | צרכנות
מברגה אימפקט מקיטה דגם 18V BTD140RFEהיא מברגת האימפקט המקצועית והחזקה ביותר בחברת מקיטה ובשוק המברגות בכלל. דגם חזק זה של מברגה אימפקט מקיטה מגיע עם שתי סוללות ליתיום 18 V + מטען מהיר. מברגת אימפקט מקיטה זו היא מברגה מקצועית בעלת מומנט פיתול אדיר ונוחות מצוינת.

מברגה נטענת דגם Makita DF 330 DWE
28/10/14 | צרכנות
מברגת מקיטה 10.8 וולט מדגם DF330DWE היא מברגה נטענת קומפקטית שנחשבת למברגה משוכללת וחדישה. מברגה מומלצת זו מגיעה עם סוללות ליתיום במתח 10.8 V, ויש לה 2 מהירויות סיבוב.

מברגה מקיטה דגם 6261DWE 9.6V
27/10/14 | צרכנות
מברגות מקיטה דגם 6261DWE הינן מברגות מעולות אשר מגיעות עם מזוודת נשיאה, מטען ו- 3 סוללות. המברגות הללו הן בעלות קיבולת של 1.3 אמפר לשעה ומתח של 9.6 וולט. מברגה מקיטה זו היא מקיטה מברגה כדאית מאוד לרכישה ומתאימה עבור ביצוע של עבודות קדיחה ביתיות בפלסטיק, עץ, מתכת ועוד, וגם עבור הברגת והידוק ברגים.

כיצד לרכוש מסור שרשרת חשמלי או בנזין
23/10/14 | צרכנות
אם החלטת לעבוד בגינה שלך ואתה מעוניין לעשות את עבודת הגינון בעצמך, אתה צריך שיהיו ברשותך כלי עבודה טובים. ישנם כמה כלי עבודה אשר יכולים להפוך את העבודה שלך בגינה לטובה ונוחה יותר ואחד מהם הנו מסור השרשרת שיכול להיות מסור שרשרת חשמלי ויכול להיות מסור שרשרת בנזין. במאמר הבא נסביר כיצד לקנות מסור שרשרת חשמלי או בנזין.

גרונג וגרונג עם פנדל
22/10/14 | צרכנות
גרונג כעיקרון הוא מסור שולחן מסוג ספציפי עם אופציות מסוימות שמעניקות לו יתרון גדול בניסור מקצועי ומהיר של פרגולות, עצים ועבודות דומות אחרות. הפעולה של החיתוך אותה מבצע מסור גרונג היא די פשוטה, והיא מתבצעת באמצעות להבו אשר עולה ויורד במהירות, ומנסר את החלקים שאנו רוצים שינסר, באופן מדויק.

טיפים לרכישת מסור שולחן ולשימוש נכון בו
20/10/14 | צרכנות
מסור שולחן מוצב בדר"כ מעל מיתקן קבוע ולעתים על מיתקן נייד, ומנסרים אתו באמצעות דיסק ייחודי המורכב עליו. במאמר הבא יובאו טיפים לשימוש ורכישה נכונים של מסור שולחני.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI