דף הבית חוק ומשפט חקירות בדיקת פוליגרף – אודותיה של הבדיקה המפורסמת
בדיקת פוליגרף – אודותיה של הבדיקה המפורסמת
ליאת מ 28/09/14 |  צפיות: 7130

למכשיר הפוליגרף מטרה ברורה אחת: לדעת האם אדם דובר אמת או לא. מעבר לכך, למכשיר הנ"ל עקרונות אשר מתחלקים למספר חלקים:
האלמנט הראשון - עוסק בשאלות הרלוונטיות אותן שואל החוקר – כלומר, השאלות שקשורות באופן ישיר אל הנושא של החקירה.
האלמנט השני - שאלות שאינן רלוונטיות – שאלות שלנחקר אין שום סיבה הגיונית לשקר לגביהם, לדוגמא: גילו, הסטטוס המשפחתי שלו וכן הלאה.
האלמנט האחרון - שאלות הביקורת. שאלות הביקורת נועדו לצרכי השוואה.

מי רשאי לערוך בדיקת פוליגרף?

רבים אמנם אינם יודעים זאת אך פוליגרף היא בדיקה שרק אנשים אשר עברו הסמכה רשמית יכולים בקנה מידה מקצועי. בדרך כלל אנשים העוסקים בחקירות אללו הם אנשים עם עבר עשיר במקומות כגון: משטרת ישראל, צה"ל וכן הלאה (בקישור הבא ניתן למצוא פרטים נוספים אודות חקירות במסגרת המשטרה ומידע נוסף בנושא פוליגרף – לחץ כאן).
בדיקות בשל כך – חשוב מאוד לבדוק מיהו החוקר המבצע את הבדיקה ויתרה מכך – האם יש לו רישיון לעסוק במקצוע?

בדיקות פוליגרף מרצון

אז מתי מאוד מומלץ לחפש אחר מכון פוליגרף/ חברה מוכרת ופופולארית בתחום (כמו החברה הפופולארית בתחום אליה ניתן להגיע בלינק המצורף - http://www.tal-polygraph.co.il)? ובכן, כאשר אדם רוצה להוכיח חפותו מאוד מומלץ שיפנה באופן עצמאי אל חוקר העוסק בתחום ויבקש לעבור את הבדיקה ולמעשה, על ידי כך, יוכל לנקות עצמו מכל אשמה.

מעבר לכך, כאשר אדם רוצה להתקבל אל מקומות עבודה הדורשים סיווג ביטחוני הרי שהוא יכול להגדיל ולעשות וללכת באופן עצמאי ולעבור בדיקת פוליגרף לעובד, להביא עמו לראיון העבודה גם את בדיקת הפוליגרף שעבר ולמעשה להציג בפניי מראיניו שהוא אדם אמין, הניתן לסמוך עליו, אדם שלא עשה עבירות כלשהן בעברו ולמעשה ניתן לקבלו לעבודה בביטחון מלא.

כמו כן, ישנן סוגיות שונות הקשורות לשאלה: מתי אסור לעבור בדיקת פוליגרף (בקישור הבא ניתן למצוא פרטים נוספים בנוגע לשאלה מתי בלתי אפשרי לבצע את הבדיקה). ישנם מקרים מאוד ספציפיים בהם אסור שאנשים יעברו את הבדיקה, כמו למשל: נשים בהריון שהרי ההתרגשות עלולה לסכן את עוברה, אדם הסובל ממוגבלות או לחילופין אדם הסובל משיתוק, אנשים אשר חולים בבעיות לב כאלו ואחרות, חולי אפילפסיה בדרגות חמורות אשר עלולים מהתרגשות לקבל התקף אפילפטי ומקרים נוספים בהם לא מומלץ לעבור את הבדיקה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ליאת מ


 


מאמרים נוספים מאת ליאת מ
 
איך לשלב בין איכות למחיר?
מכירים את התחושה בה אתם רוצים לשנות את מראה הבית אבל אתם פשוט לא יודעים כיצד לעשות זאת? מצד אחד – בא לכם "לפתוח את הכיס" מה שנקרא ולהשקיע במקום בו אתם מבלים ואוהבים כל כך, אך מצד שני – התקציב שלכם לא מאפשר זאת.

רהיטי בוטיק לסלון הבית
11/05/15 | ריהוט
על מנת להצליח לעצב את הבית ברהיטי בוטיק יוקרתיים, חשוב להבין שמדובר – לפני הכול – על עניין של טעם אישי, על כך אין שום ספק אך חשוב להצליח לשלב בין אלמנטים חשובים נוספים והם: הפונקציליות שדורשים מהרהיט, לדוגמא: ספה יפהפייה שאיננה נוחה לא באמת תצליח לספק את העבודה וחבל ולכן – יש לחשוב מה הצורך שלנו מהרהיט, האם אנו חובבים ספה קשיחה יותר או פחות וכדומה.

דלתות פנים בזול לבית – האם המחיר מעיד על האיכות?
07/05/15 | ריהוט
יתרה מכך – מדובר על שאלה שכל אדם המתעניין ברכישת דלתות פנים לחדרי ביתו, מוכרח לשאול את עצמו (לחיצה על הקישור תוביל אתכם לאחת החברות האמינות והטובות בתחום הנ"ל) מדוע מדובר על שאלה חשובה? בואו נברר יחד.

דלת כניסה מחיר ואיכות
14/04/15 | ריהוט
לעיתים, מרוב מגוון, אנשים נוטים ללכת לאיבוד ושוכחים לשים את הדגש על הדברים החשובים באמת. שניים מהדברים החשובים הללו שפשוט חייבים לשים עליהם את מלוא תשומת הלב כאשר מדובר על דלתות לבית, הם הפרמטרים של איכות לצד מחיר. מדוע זה כה חשוב? בואו אחרינו ונברר יחדיו.

דלתות חוץ מעוצבות במחירים נמוכים אצל לידור דלתות
02/04/15 | ריהוט
בזכות התחרות הנהדרת בתחום הדלתות הלקוחות מרוויחים ונהנים מכל מיני יתרונות בדיוק לשם כך חשוב לבדוק היטב מספר דברים טרם שולפים את כרטיס האשראי והולכים בצורה אוטמטית לבחור דלת לבית. חשוב לזכור: דלת שעוטרת את הבית בין אם מדובר על דלת כניסה או פנים, היא למעשה רהיט שצריך להחזיק לאורך שנים ולא פחות חשוב מכך: דלתות אלו יקבעו כיצד הבית ייראה.

איך ייעוץ שיווקי באינטרנט יציל לך את הכיס?
מזל טוב! מה זאת אומרת על מה? על העסק שלך. ברכותינו. אם נכנסת למאמר הנ"ל אתה בוודאי תוהה לגבי דבר אחד מרכזי והוא כיצד ייעוץ שיווקי יכול להציל לך את הכיס. הסיבה לכך די פשוטה. בוא פשוט נתחיל ונעבור לפסקה הבאה.

איך קידום אתרים אורגני יראה בשנת 2015?
כאמור, שנת 2015 (לדעתנו האישית) לא תביא עמה איזה חידוש יוצא דופן אלא רק התחזקות של מגמות קיימות, אותן מגמות אנו לוקחים בחשבון בעת עריכת אסטרטגיית קידום אתרים מחודשת שאנו עורכים לכל קהל לקוחותינו (ללא יוצא דופן כחלק ממתן השירות שלנו ושאיפתנו למצוינות הן בקידום והן מבחינת שירותיות). אז כיצד אנו עומדים לקדם אתכם השנה? בואו אחרינו לפסקה

שיווק אינטרנטי בעזרת מומחה קידום אתרים
שיווק אינטרנטי בעזרת מומחה קידום אתריםתשכח מכל הסיסמאות השיווקיות שאתה בוודאי שומע מחברות קידום אתרים כאלו ואחרות או אפילו מבעלי מקצוע בתחום, אתה בוודאי לא יכול להרשות לעצמך "לתת את המפתחות" לבעל מקצוע חסר ניסיון שיבצע שיווק אינטרנטי לאתר של העסק שלך. אז מה עושים? כיצד יודעים מיהו מומחה ומי לא? בוא נצא לבדוק!

שיווק אינטרנטי לעסק שלך? ובכן, תלוי אזה
בוא נדמיין את הסיטואציה הבאה: בעל עסק המשווק קולנועיות לגיל השלישי (בעיקר) רוצה לשווק את עצמו באינטרנט. הוא פונה לחברת קידום וזו מציעה לו שיווק בYOUTUBE (כלומר, שיווק ויראלי בעיקר) לצד שיווק ברשתות חברתיות. ובכן, שיווק זה אמנם יכול להועיל, אבל אם נהיה ריאליים – כמה שיווק מהסוג הנ"ל באמת יכול לעזור לבעל העסק, לא הרבה ומדוע? כי בני גיל הזהב לא נמצאים כל כך ברשתות חברתיות וגם לא ברשת החברתית המוזיקאלית Youtube.

טיפול יעיל בפטרת ציפורניים – למנוע הידבקות של ציפורניים נוספות
מה עושים? נותנים לבעיה לעבור מעצמה? כאן טמונה בעייתם של אנשים רבים אשר חושבים שבעיות אלו חולפות מעצמן – דבר, שכמו שהצלחת להבין, לא קורה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI