דף הבית עסקים שיווק ופרסום סרט תדמית - כל מה שרציתם לדעת!
סרט תדמית - כל מה שרציתם לדעת!
איל בורגמן 05/05/14 |  צפיות: 1286

מה זה סרט תדמית?

סרט תדמית הוא במהותו כלי ליצירת דימוי חיובי עבור עסק בעיני לקוחות פוטנציאלים. עם זאת, בשנים האחרונות סרט תדמית הפך שם גנרי לשלל סוגים של סרטים לעסקים – סרטי קידום מכירות, סרטים לגיוס הון, סרטי הדרכה, סרטי מוצר, סרטים לתערוכות ועוד, לכל סוג סרטים מטרות שונות ולכן אפרט מעט על הסוגים השונים:

סרט קידום מכירות – סרט אשר מטרתו היא קידום המכירות של מוצרי החברה.

סרט לגיוס הון – סרט אשר מטרתו היא גיוס כספים לחברת סטארט אפ לצורך פיתוח/ייצור של מוצר עתידי.

סרט הדרכה – סרט אשר מטרתו היא הצגת אופן שימוש במוצר או שירות שהחברה מספקת.

סרט מוצר – סרט אשר מטרתו היא קידום מכירות של מוצר ספציפי.

סרט לתערוכה – סרט אשר מטרתו היא להציג את החברה בהתאם לנושא התערוכה.

מהם היתרונות של סרט תדמית?

לסרט תדמית יתרונות רבים, אך ישנם מספר יתרונות אשר פועלים תמיד לכל סוגי הסרטים:

סרט תדמית הוא מוצר אשר מותאם תקציב ולכן יכול לשמש כל סוג עסק.

סרט תדמית יכול להיות מוכוון קהל יעד ספציפי ע"י שימוש בטכנולוגיות רבות המפלחות את קהל היעד לפי גיל, מין, אזור מגורים, שכבה סוציואקונומית ועוד.

סרט תדמית מהווה כלי משמעותי להצגה בפגישות עסקיות ו\או כנסים.

סרט תדמית תורם לביסוס המותג והעצמת הפעילות העסקית.

גולשים מגיבים לסרט באופן חיובי פי 2.5 מאשר לתמונה או לטקסט.

למי  סרט תדמית מיועד?

סרטי תדמית מיועדים לכל סוגי העסקים, החל מבעל עסק קטן ועד לחברות גדולות במשק. לכל עסק יותאם סרט תדמית בהתאם לתקציב ולמטרות של הסרט. חברת הפקות סרטים טובה תדע להתאים סרט תדמית ברמה גבוהה כמעט בכל תקציב ובכך היא מאפשרת גם לעסקים קטנות ליהנות מהיתרונות הרבים של סרטי תדמית.

מהו התהליך ליצירת סרט תדמית?

התהליך  ליצירת סרט תדמית הוא דינמי ומשתנה בהתאם למטרות הסרט, סוג הסרט ולחברה המפיקה את הסרט. לא תמיד כל השלבים בתהליך יהיו רלוונטים עבור הפקת סרט התדמית שלכם, אך הוא בהכרח יכיל חלק ממרכיבי התהליך ו/או מרכיבים נוספים:

הגדרת מסגרת תקציב.

הגדרת מטרות, דרישות ולוחות זמנים.

תחקיר.

בניית תסריט.

סטורי בורד (תכנון התסריט לכדי סרט ויזואלי).

עיצוב גרפי.

צילומים.

עריכה.

עריכת סאונד.

הגשת הסרט.

מהו האורך של סרט תדמית?

האורך של סרט תדמית הוא כמובן משתנה בהתאם לצרכים. באופן כללי האורך צריך להיות בין 1-5 דקות, כאשר הוא מצליח להעביר את המסר ולרתק את הצופה מבלי שהוא יאבד עניין. סרטי הדרכה אשר עלולים להיות ארוכים יותר, מומלץ לחלק למספר סרטונים לפי נושאים.

כיצד לבחור חברת הפקות לסרט התדמית שלך?

כמו בכל חברה המספקת שירותים, גם כאן רצוי לבדוק את תוצריה של חברת ההפקות בעבר. יש לבדוק את סוג הלקוחות שהחברה עבדה עימם, את הסרטים שהיא הפיקה בעבר וכמובן המלצות של לקוחות. עם זאת, יש לקחת בחשבון שגם אם אתם לא רואים בעבודותיה הקודמות של חברת ההפקה את סוג הסרט הספציפי שאתם חושקים בו, אין זה אומר שחברת ההפקה לא יכולה ליצור אותו עבורכם. מה שחשוב לבדוק זה האם הסרטים נעשו ברמה גבוהה והאם הם משרתים את מטרתם.

כמה עולה סרט תדמית?

זוהי אכן שאלת השאלות בתחום סרטי התדמית. כיוון שסרט תדמית הוא לא מוצר מדף אלא מוצר המותאם לצרכי הלקוח ויכול להיעשות בדרכים רבות, אין אפשרות לשים תג מחיר לסרט תדמית. נוסיף לכך את העובדה שכמו בכל תחום, גם בתחום הזה, ישנן רמות שונות של חברות הפקה.

לכן, השאלה האמיתית היא - מהו התקציב שלך? חברת הפקות מקצועית תדע להכווין את הלקוח, בהתאם לתקציב, לסרט התדמית הטוב ביותר עבורו. הנושא הזה הוא אכן מורכב מהמון אלמנטים שונים ולכן אקדיש לו כתבה נפרדת בכדי לענות על שאלה זו בפירוט.

לסיכום:

החלטת שאתה צריך סרט תדמית לעסק/חברה שלך. קודם כל מעולה! עכשיו מה שצריך לעשות זה לחשוב מהי המטרה של הסרט, מה התקציב שלו ומי היא חברת ההפקות הטובה ביותר על מנת להוציא זאת לפועל.

סרט תדמית הוא כיום אחד הכלים המשמעותיים ביותר שכל עסק, קטן כגדול, צריך בארגז הכלים שלו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איל בורגמן

מנכ"ל והבעלים של חברת ההפקות Video Motion - סרט תדמית. 


מאמרים נוספים מאת איל בורגמן
 
סרט תדמית - כל מה שרציתם לדעת!
כל מה שרציתם לדעת על סרט תדמית! מהו סרט תדמית? מהם יתרונותיו? למי הוא מיועד? כיצד לבחור חברת הפקה? כמה זה עולה? ועוד... איל בורגמן יעשה לכם קצת סדר בדברים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI