דף הבית עסקים תעשייה מפריד שומנים – מתקן טיפול בשפכים
מפריד שומנים – מתקן טיפול בשפכים
אוהד זמלר 20/04/14 |  צפיות: 1847

מפרידי שומנים הינם מתקני טיפול בשפכים הלוכדים את השומנים הנוצרים במהלך עבודתם של עסקים שונים כגון, חברות קייטרינג, ומפעלי תעשייה, ומאפשר לשאר השפכים לזרום אל צנרת הביוב העירונית כאשר הם נקיים משומנים.

חשיבות ההתקנה של מפריד שומנים

· התקנת מתקן טיפול בשפכים חשובה היות ושומנים הם חומרים דביקים שנדבקים לדפנות צנרת הביוב העירונית. הידבקות שומנים לצנרת הביוב העירונית מביאה לכך שנוצרים בה סתימות שמביאות להצפות, וגורמות למטרד עבור התושבים.

· מתקן טיפול בשפכים מסייע לאיכות הסביבה, ראשית משום שהוא מונע הגעת שפכים אל הקרקע, ושנית, משום ששומנים ניתנים למחזור (ניתן לייצר מהם דלקים לתעשייה).

· ללא מתקן טיפול בשפכים השומנים יזרמו אל צנרת הביוב העירונית, ומשם למכוני טיהור השפכים, שתפקידם הוא לפרק את השפכים המגיעים אליהם, אך הבעיה היא שמכוני הטיהור אינם מסוגלים לפרקם, היות ושומנים הם חומרים מורכבים מאוד וקשים לפירוק. אי יכולת מכוני הטיהור לפרק את השומנים מביאה לכך שמי הקולחין המתקבלים במהלך הטיהור מזדהמים, וכתוצאה מכך נפגע הציבור שאוכל את הפירות והירקות שהושקו בהם.

דרישת החוק באשר למפריד השומנים

דרישת החוק באשר למתקן טיפול בשפכים היא שהוא יתאם בסוגו ובגודלו לבית העסק. מפריד שומנים מגיע במספר גדלים בהתאם לרמת הספיקה של השומנים שהוא לוכד, אחוז השומנים במים, משקלם הסגולי, המהירות של זרימתם ואחוז המוצקים הגדולים בשפכים בהם מצויים אותם שומנים.

כיצד מפנים את השומנים שבמתקן?

כשמתמלא מפריד השומנים בשומנים, צריך לרוקן את השומנים ממנו ולפנות אותם לאתר הטמנה. הדבר נעשה על ידי ביובית המגיעה לעסק, ושואבת את השומנים שנמצאים בתוך המכל שלו. הביובית נוסעת מבית העסק אל אתר הטמנה מורשה בו היא מרוקנת את מכל מפריד השומנים.

התקנת המתקן

מתקין מטעם החברה המתקינה את מפריד השומנים מגיע אל בית העסק ובוחן איזה מפריד שומנים יש להתקין בו, ולאחר מכן מתקין את המתקן. יש חשיבות למקצועיות המתקין, היות ובזמן שהוא מתקין אותו בית העסק מושבת מעבודה וצריך שהעבודה תיעשה במקצועיות ובזריזות. המתקין גם צריך להחזיק בתעודה שמראה כי הוא מתקין מוסמך מטעם היצרן שמשווק את המתקן, כדי שהאחריות עליו תהיה תקפה.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר בקוד פתוח ו מערכת ניהול תוכן ג'ומלה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אוהד זמלר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים 


מאמרים נוספים מאת אוהד זמלר
 
מערכת home automation לבית
20/12/15 | בית חכם
כיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה ניתן להפעיל את כל החשמל בבית במתג אחד בהתאם לשעה ביום. למשל אם אתם מצפים להגעת אורחים הביתה בצהרים ותרצו להפעיל את המזגן לא תצטרכו לגשת למתג של המזגן אלא ללחוץ על המתג היחיד בבית ומערכת home automation תבחר את הטמפרטורה הנכונה על פי מצב מזג האוויר בחוץ, וגם תדליק או תכבה את האורות בבית באמצעות החיישנים שלה.

מסור שולחן פיוניר - Pioneer PMS19
13/11/14 | צרכנות
מסור השולחן המקצועי של חברת פיוניר מדגם Pioneer PMS19 הינו מסור שולחן מקצועי חזק ואיכותי שהינו בעל הספק גבוה של 2000 וואט המתאים לחובבים ולבעלי מקצוע אשר מעוניינים במסור מצוין ואיכותי המיועד לביצוע מגוון רחב של סוגי עבודות.

היתרונות של פלס לייזר
03/11/14 | צרכנות
פלס לייזר הוא מכשיר שמשמש להרבה עבודות מקצועיות כמו עבודות רצפות, עבודות בנייה ועבודות גבס (פלס לייזר לגבס), ובנוסף גם עבור עבודות ביתיות פשוטות כמו תליית מסכי פלזמה או מדפים. פלס לייזר משמש בעלי מקצוע רבים כגון קבלני בניין, אנשי גבס ודקים ורצפים, ובנוסף גם פרטיים המעוניינים בביצוע עבודות ידניות בביתם בצורה מדויקת.

רכישת מכונת שטיפה בלחץ- גרניק
02/11/14 | צרכנות
אותו הדבר גם לגבי הבית שלכם. כשהבית מלוכלך לא נעים לשהות בו וכשהוא נקי ומצוחצח, הרבה יותר נעים ובריא לשהות בו ולארח בו אנשים. במאמר הבא נדבר על שני סוגים של מכונות שטיפה בלחץ , הנקראות גם מכונות גרניק שמשמשות לניקיון של בתים, משרדים, מפעלים ומוסכים.

מברגה אימפקט מקיטה V18 BTD140RFE
30/10/14 | צרכנות
מברגה אימפקט מקיטה דגם 18V BTD140RFEהיא מברגת האימפקט המקצועית והחזקה ביותר בחברת מקיטה ובשוק המברגות בכלל. דגם חזק זה של מברגה אימפקט מקיטה מגיע עם שתי סוללות ליתיום 18 V + מטען מהיר. מברגת אימפקט מקיטה זו היא מברגה מקצועית בעלת מומנט פיתול אדיר ונוחות מצוינת.

מברגה נטענת דגם Makita DF 330 DWE
28/10/14 | צרכנות
מברגת מקיטה 10.8 וולט מדגם DF330DWE היא מברגה נטענת קומפקטית שנחשבת למברגה משוכללת וחדישה. מברגה מומלצת זו מגיעה עם סוללות ליתיום במתח 10.8 V, ויש לה 2 מהירויות סיבוב.

מברגה מקיטה דגם 6261DWE 9.6V
27/10/14 | צרכנות
מברגות מקיטה דגם 6261DWE הינן מברגות מעולות אשר מגיעות עם מזוודת נשיאה, מטען ו- 3 סוללות. המברגות הללו הן בעלות קיבולת של 1.3 אמפר לשעה ומתח של 9.6 וולט. מברגה מקיטה זו היא מקיטה מברגה כדאית מאוד לרכישה ומתאימה עבור ביצוע של עבודות קדיחה ביתיות בפלסטיק, עץ, מתכת ועוד, וגם עבור הברגת והידוק ברגים.

כיצד לרכוש מסור שרשרת חשמלי או בנזין
23/10/14 | צרכנות
אם החלטת לעבוד בגינה שלך ואתה מעוניין לעשות את עבודת הגינון בעצמך, אתה צריך שיהיו ברשותך כלי עבודה טובים. ישנם כמה כלי עבודה אשר יכולים להפוך את העבודה שלך בגינה לטובה ונוחה יותר ואחד מהם הנו מסור השרשרת שיכול להיות מסור שרשרת חשמלי ויכול להיות מסור שרשרת בנזין. במאמר הבא נסביר כיצד לקנות מסור שרשרת חשמלי או בנזין.

גרונג וגרונג עם פנדל
22/10/14 | צרכנות
גרונג כעיקרון הוא מסור שולחן מסוג ספציפי עם אופציות מסוימות שמעניקות לו יתרון גדול בניסור מקצועי ומהיר של פרגולות, עצים ועבודות דומות אחרות. הפעולה של החיתוך אותה מבצע מסור גרונג היא די פשוטה, והיא מתבצעת באמצעות להבו אשר עולה ויורד במהירות, ומנסר את החלקים שאנו רוצים שינסר, באופן מדויק.

טיפים לרכישת מסור שולחן ולשימוש נכון בו
20/10/14 | צרכנות
מסור שולחן מוצב בדר"כ מעל מיתקן קבוע ולעתים על מיתקן נייד, ומנסרים אתו באמצעות דיסק ייחודי המורכב עליו. במאמר הבא יובאו טיפים לשימוש ורכישה נכונים של מסור שולחני.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI