דף הבית עסקים תעשייה חשיבות התקנת מתקן טיפול בשפכים
חשיבות התקנת מתקן טיפול בשפכים
אוהד זמלר 20/04/14 |  צפיות: 2162

מפריד שומנים הינו מתקן אשר מונע משומנים הנוצרים אצל עסקים בהם מתבצעים בישולים, כמו מסעדות, מלונות, וחברות קייטרינג להגיע אל צנרת הביוב המוניציפלית. מפריד שמנים הינו מתקן טיפול בשפכים שדומה למפריד שומנים, ובתי העסק המחויבים בהתקנתו הם מוסכים וחלק ממפעלי התעשייה, והמטרה שלו היא להפריד את השמנים מהשפכים האחרים, באמצעות לכידתם. במאמר הבא נסביר מהי החשיבות של התקנת מתקן טיפול בשפכים על ידי בתי העסק המחויבים בכך, ובנוסף נסביר גם על תהליך ריקונו של מכל מפריד השומנים והטמנת השומנים באתר הטמנה מיוחד.

חשיבות התקנת מתקן טיפול בשפכים

התקנת מתקן טיפול בשפכים חשובה היות ואי התקנתו בעסקים המחויבים בכך, מביאה לסתימה במערכת הביוב העירונית אשר נסתמת כתוצאה מהידבקות השומנים אל דפנותיה. סתימות של מערכת הביוב העירונית מביאות למטרד רב לתושבים הגרים ברשות המוניציפלית בה נגרמת הסתימה, ועולה לה בהוצאות כספיות רבות. הסיבה החשובה ביותר להתקנת מפריד השומנים היא שהתקנתו מונעת פגיעה בבריאות הציבור. כיצד התקנת מפריד שומנים מונעת פגיעה בבריאות הציבור? שומנים ושמנים הם חומרים שהינם קשים לפירוק על ידי מכוני הטיהור, כך שללא הפעלתו של מתקן טיפול בשפכים בבית העסק המחויב בכך, שמנים ושומנים מזוהמים זורמים למכון טיהור השפכים ומזהמים את מי הקולחין שהוא מייצר מהשפכים. מי קולחין מזוהמים מביאים לפגיעה בבריאות הציבור, משום שהציבור הוא זה שאוכל פירות וירקות שהושקו במים מזוהמים על ידי שומנים.

ריקון המכל של מפריד השומנים באתר הטמנה

כשהמכל של מפריד השומנים מתמלא, צריך לרוקן אותו באתר הטמנת שומנים. הדבר נעשה באמצעות ביובית ששואבת את השומנים ממפריד השומנים, ונוסעת מבית העסק ממנו היא שאבה את השומנים לאתר הטמנה מיוחד בו היא מרוקנת אותם.

התקנת מפריד השומנים אצל בעלי העסקים המחויבים בכך הינה חובה על פי חוק

לפי החוק הנוגע לטיהור שפכים של עסקים, מתקן טיפול בשפכים המותקן בבית עסק צריך להתאים לו בסוגו ובגודלו. משרד הבריאות הוא זה שמפקח על כך ופקחים מטעמו מגיעים אל בית העסק ובודקים שמפריד השומנים נמצא ופועל כראוי, ובנוסף מתאים לו בסוגו ובגודלו.

המאמר נכתב ביוזמת חברת Dreamview המציעה שירותים של בניית אתר בקוד פתוח ו מערכת ניהול תוכן ג'ומלה


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אוהד זמלר

אוהד זמלר

אודי כלי עבודה בירושלים 


מאמרים נוספים מאת אוהד זמלר
 
מערכת home automation לבית
20/12/15 | בית חכם
כיום באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדישה ניתן להפעיל את כל החשמל בבית במתג אחד בהתאם לשעה ביום. למשל אם אתם מצפים להגעת אורחים הביתה בצהרים ותרצו להפעיל את המזגן לא תצטרכו לגשת למתג של המזגן אלא ללחוץ על המתג היחיד בבית ומערכת home automation תבחר את הטמפרטורה הנכונה על פי מצב מזג האוויר בחוץ, וגם תדליק או תכבה את האורות בבית באמצעות החיישנים שלה.

מסור שולחן פיוניר - Pioneer PMS19
13/11/14 | צרכנות
מסור השולחן המקצועי של חברת פיוניר מדגם Pioneer PMS19 הינו מסור שולחן מקצועי חזק ואיכותי שהינו בעל הספק גבוה של 2000 וואט המתאים לחובבים ולבעלי מקצוע אשר מעוניינים במסור מצוין ואיכותי המיועד לביצוע מגוון רחב של סוגי עבודות.

היתרונות של פלס לייזר
03/11/14 | צרכנות
פלס לייזר הוא מכשיר שמשמש להרבה עבודות מקצועיות כמו עבודות רצפות, עבודות בנייה ועבודות גבס (פלס לייזר לגבס), ובנוסף גם עבור עבודות ביתיות פשוטות כמו תליית מסכי פלזמה או מדפים. פלס לייזר משמש בעלי מקצוע רבים כגון קבלני בניין, אנשי גבס ודקים ורצפים, ובנוסף גם פרטיים המעוניינים בביצוע עבודות ידניות בביתם בצורה מדויקת.

רכישת מכונת שטיפה בלחץ- גרניק
02/11/14 | צרכנות
אותו הדבר גם לגבי הבית שלכם. כשהבית מלוכלך לא נעים לשהות בו וכשהוא נקי ומצוחצח, הרבה יותר נעים ובריא לשהות בו ולארח בו אנשים. במאמר הבא נדבר על שני סוגים של מכונות שטיפה בלחץ , הנקראות גם מכונות גרניק שמשמשות לניקיון של בתים, משרדים, מפעלים ומוסכים.

מברגה אימפקט מקיטה V18 BTD140RFE
30/10/14 | צרכנות
מברגה אימפקט מקיטה דגם 18V BTD140RFEהיא מברגת האימפקט המקצועית והחזקה ביותר בחברת מקיטה ובשוק המברגות בכלל. דגם חזק זה של מברגה אימפקט מקיטה מגיע עם שתי סוללות ליתיום 18 V + מטען מהיר. מברגת אימפקט מקיטה זו היא מברגה מקצועית בעלת מומנט פיתול אדיר ונוחות מצוינת.

מברגה נטענת דגם Makita DF 330 DWE
28/10/14 | צרכנות
מברגת מקיטה 10.8 וולט מדגם DF330DWE היא מברגה נטענת קומפקטית שנחשבת למברגה משוכללת וחדישה. מברגה מומלצת זו מגיעה עם סוללות ליתיום במתח 10.8 V, ויש לה 2 מהירויות סיבוב.

מברגה מקיטה דגם 6261DWE 9.6V
27/10/14 | צרכנות
מברגות מקיטה דגם 6261DWE הינן מברגות מעולות אשר מגיעות עם מזוודת נשיאה, מטען ו- 3 סוללות. המברגות הללו הן בעלות קיבולת של 1.3 אמפר לשעה ומתח של 9.6 וולט. מברגה מקיטה זו היא מקיטה מברגה כדאית מאוד לרכישה ומתאימה עבור ביצוע של עבודות קדיחה ביתיות בפלסטיק, עץ, מתכת ועוד, וגם עבור הברגת והידוק ברגים.

כיצד לרכוש מסור שרשרת חשמלי או בנזין
23/10/14 | צרכנות
אם החלטת לעבוד בגינה שלך ואתה מעוניין לעשות את עבודת הגינון בעצמך, אתה צריך שיהיו ברשותך כלי עבודה טובים. ישנם כמה כלי עבודה אשר יכולים להפוך את העבודה שלך בגינה לטובה ונוחה יותר ואחד מהם הנו מסור השרשרת שיכול להיות מסור שרשרת חשמלי ויכול להיות מסור שרשרת בנזין. במאמר הבא נסביר כיצד לקנות מסור שרשרת חשמלי או בנזין.

גרונג וגרונג עם פנדל
22/10/14 | צרכנות
גרונג כעיקרון הוא מסור שולחן מסוג ספציפי עם אופציות מסוימות שמעניקות לו יתרון גדול בניסור מקצועי ומהיר של פרגולות, עצים ועבודות דומות אחרות. הפעולה של החיתוך אותה מבצע מסור גרונג היא די פשוטה, והיא מתבצעת באמצעות להבו אשר עולה ויורד במהירות, ומנסר את החלקים שאנו רוצים שינסר, באופן מדויק.

טיפים לרכישת מסור שולחן ולשימוש נכון בו
20/10/14 | צרכנות
מסור שולחן מוצב בדר"כ מעל מיתקן קבוע ולעתים על מיתקן נייד, ומנסרים אתו באמצעות דיסק ייחודי המורכב עליו. במאמר הבא יובאו טיפים לשימוש ורכישה נכונים של מסור שולחני.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI