דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז אבחון קשב וריכוז לאיתור ADHD
אבחון קשב וריכוז לאיתור ADHD
הדס כהן 19/12/13 |  צפיות: 7500

הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים תופסות כותרות בספרות אקדמית, מכיוון שמדובר על תופעה שאינה פוסחת על אף שכבת אוכלוסייה ועל אף עדה. הפרעות קשב וריכוז יכולות להשפיע על מגוון אספקטים בחיי היום יום ולהפריע לא רק לילדים להשיג ציונים טובים, אלא גם לאנשים מבוגרים במשימות היום יומיות שלהם. אבחון קשב וריכוז שנעשה בזמן יכול למנוע הפרעות קשות וסבל רב מכיוון שכיום בעיות קשב וריכוז מטופלות בהצלחה רבה באמצעות תרופות. מבחר התרופות אשר משתכלל והופך ליעיל יותר ונטול תופעות הלוואי, מאפשר גם למי שאובחן בתור לוקה ב-ADHD לנהל עורך חיים נורמאלי ולהגיע להישגים גבוהים בלימודים ובעבודה.

מי מבצע אבחון קשב וריכוז והיכן

אבחון קשב וריכוז מבוצע במסגרת מרכזי האבחונים הפרטיים או במסגרת מרכזי האבחונים הפועלים מטעם או בשיתוף עם קופות החולים. חשוב להבין כי רק לאחר ביצוע האבחון ניתן להתחיל לטפל בשלל בעיות קשב וריכוז וכי לפני ביצוע האבחון לא ניתן לקבל מרשם לטיפול התרופתי. את האבחון נהוג לבצע באחד מבין שלושה דרכים או באמצעות שילוב ביניהם. הדרך הראשונה לביצוע האבחון היא בדיקה אצל פסיכולוג. דרך נוספת לביצוע האבחון היא על ידי נוירולוג ילדים או פסיכיאטר. שיטה נוספת לביצוע האבחון היא שיטה ממוחשבת, כאשר האבחון מבוצע על ידי ביצוע משימות ממוחשבות במחשב עם תוכנה מיוחדת שפותחה במיוחד לשם כך.

מה מחירו של האבחון

אבחון קשב וריכוז המבוצע בהסדר עם קופת החולים יעלה פחות מאשר אבחון בעיות קשב וריכוז במוסד פרטי. יחד עם זאת, בעת הפניה למוסד אבחון כזה או אחר כדאי גם לבדוק האם עלות האבחון כוללת גם מתן המלצות לטיפול רפואי וקבלת מרשם לתרופות או שמא מדובר על הליך הכרוך בתשלום נוסף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI