דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז על אבחונים דידקטיים ועל אבחוני TOVA
על אבחונים דידקטיים ועל אבחוני TOVA
הדס כהן 01/10/13 |  צפיות: 7488אבחונים דידקטיים מכילים מבחנים ובדיקות שנועדו לזהות אצל הילד את נקודות החוזק ואת נקודת החולשה שלו בכל תחומי הלימודים. תוצאות של אבחון דידקטי מוגשות בצורת גרף שבו מופיעה כל קשת הביצועים של הילד וכל קשת הפרמטרים המשפיעים עליהם. מה שהופך את האבחון הזה לשלם ומקיף הוא אבחון TOVA שנכלל בתוך מערך האבחונים הדידקטיים על מנת לאשר או לשלול את קיומן של הפרעות קשב וריכוז.


כיצד משתמשים בממצעים של שני האבחונים
תוצאותיהם של אבחונים דידקטיים אשר מגיעים בצורת גרפים, יכולים לשמש אתכם בצורה חוזרת ונשנשת על מנת להשתמש בהמלצות שלהם לשיפור הישגי הלימודים של ילדיכם. ההמלצות שנכתבות לאחר סיום האבחון יספקו לכם את חוות דעתם של המאבחנים המקצועיים ביותר שעמלים קשה על מנת להפוך את האבחון לכלי למידה עבור ההורים של הילדים שמתקשים בתחומי הלימודים השונים. אבחון TOVA הוא אבחון ממוחשב ותוצאותיו מתקבלות בצורת פלט שעל פיו ניתן לראות את ההשפעה של התרופה המיועדת לסייע לילדים להגיע לרמת ריכוז אופטימאלית לשם לימודים. על פי ממצעי הפלט תוכלו להבין טוב יותר לגבי רמות ריכוז, לגבי מה שמפריע לילדכם בריכוז ולגבי צורת ההשפעה של הטיפול התרופתי.


האם בכל אבחון דידקטי מבצעים גם אבחון TOVA
אבחון TOVA הוא כלי באמצעותו בודקים את הקשב והריכוז של התלמיד, הדרושים לו לשם הצלחה בלימודים וגם את מידת ההשפעה של התרופות על מידת הריכוז הזו. מכיוון שלא כל מערך אבחונים דידקטיים שם דגש על מידת הקשב או הריכוז של הנבחן, לא בכל מערך בדיקות עורכים את אבחוני ה-TOVA  אך מומחים לאבחונים סבורים כי שילובם של האבחונים הממוחשבים שבוחנים את הקשב והריכוז הנו חיוני ומומלץ ביותר במסגרת מערך האבחונים הדידקטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI