דף הבית בניין ואחזקה גינון עיצוב גינות קטנות באופן עצמאי
עיצוב גינות קטנות באופן עצמאי
דני אלון 03/09/13 |  צפיות: 1749

העיסוק בגינון נחשב כתרפיה מרגיעה ונעימה המייצרת תוצאות יפות ואסתטיות, במידה ומדובר בתחביב קבוע לאורך זמן. המשוגעים לדבר מוצאים סיפוק גדול בפריחה ובהבשלה של פירותיהם.  עיצוב גינות קטנות בקדמת הבית או בחצר האחורית אפשריות לא רק לבעלי מקצוע העוסקים בתחום. מה חשוב לדעת לפי הקמת גינה אישית? במאמר הבא.

הבנה בתחום וידע מקצועי ניתן לרכוש במגוון אתרי אינטרנט ובספרים ייעודים המפרטים לגבי סוגי הצמחים. הגדרת המיקום ואבחונו מאפשרים את הבחירה הנכונה של סוגי הצמחים הרלוונטיים: שעות אור נדרשות, אור ישיר או לא, הוראות השקיה ברורות, טפילים אפשריים, סוג האדמה המתאים וכדומה, מהווים את בסיס הידע.

עיצוב גינות קטנות הנחשב אסתטי לעין יתמקד בטיפוח צמחייה המשתלבת בצורה הרמונית ונעימה למראה. על פי רוב בוחרים הגננים בקו מסוים המלווה את הגינה ומייחד אותה: גינת ירק, גינת עשבי תיבול, עצי בונסאי, פרחי נוי וכדומה.

כל מרכיב בגינה חייב להילקח בחשבון מרגע התכנון ועד לרגע הביצוע בצורה מדויקת ודקדקנית. פינת מנגל, שביל מעוצב, ברכה קטנה, פינת ישיבה, כל אלה ועוד חייבים להיות חלק מהתמונה הכוללת עוד לפני הביצוע.אלמנטים נוספים שיש לתת עליהם את הדעת הם שילובים אסתטיים בין חומרים כגון עץ ואבן, מסלעות, תאורה, דשא ותיחומו, עיצובי רצפת בטון וכדומה. אלה נכללים, מן הסתם, גם התכנון הכלכלי.

התכנון הלוגיסטי והתכנון העיצובי הנכון, גם באשר לבחירת הצמחייה המועדפת, מונעים טעויות נפוצות כגון ארגון לקוי של מערכת ההשקיה. חשוב לזכור כי הגינה מהווה חלק בלתי נפרד מהבית (אם בקדמת הבית או כאזור מנוחה בחלק האחורי של המבנה), ולכן חשוב שתהיה מותאמת לדיירי הבית ובמיוחד למי שעתיד לטפל בגינה.

שורה תחתונה

על מנת לבנות גינה אסתטית ויפה יש לכלול בתכנון - עלות ולוגיסטיקה, מרכיבים עיצוביים ומרכיבי נוחות וגישה. עלות הפרויקט כוללת את סוג הצמחייה, ההוצאות לגבי הטיפול הקבוע והשנתי (הדברה מתאימה וכמות מים נדרשת), וכן את הוצאות הבנייה הנוספת אם קיימת (שבילי גישה, אזורי מנוחה או מקורות אסתטיים נוספים כגון מפלים וברכות).

כאמור, על מנת להגיע למראה נאה והרמוני מומלץ לבחור בקו מנחה שילווה את עיצוב הגינה ואת סוג הצמחייה העתיד לצמוח ולפרוח בגינה. עיצוב גינות קטנות יכול להיעשות על ידי אנשי מקצוע, אם כי ניתן לרכוש ידע רחב באמצעות אתרי אינטרנט, קורסים קצרים וספרים מקצועיים. אלה יכולים לסייע לגננים חובבנים להגשים חלום ולהפוך פינה קטנה בחצר, לירוקה וצבעונית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דני אלון

דני אלון



 


מאמרים נוספים מאת דני אלון
 
חיפוי דמוי אבן
15/07/14 | שיפוצים
בניה באבן היא אחת מצורות הבניה הקדומות ביותר בהן השתמש האדם. על פי הדוגמאות שנמצאו ברחבי העולם, נעשה שימוש בבניה באבן החלק מאלף השלישי לפני הספירה. ההתפתחות הטכנולוגית שעברה על ענף הבניה, גרמה לכך שאת מקומה של האבן תפסו חומרים חדישים יותר כמו פלדה........

קוסמטיקאית תל אביב – מקדמת דנא ועד היום
המאמר סוקר את ההסטוריה בתחום הקוסמטיקה. מקורות מהתנך, מצריים העתיקה, עדויות ארכיאולוגיות יוון העתיקה, הצלבנים במאה ה 13. המצאת הדיאודורנטים וההתפתחות המטאורית במאה ה20.

סודות המראה של סיימון קאוול: בוטוקס ושכיבות סמיכה
המאמר סוקר את הביוגרפיה המקצועית של סיימון קוואל מתחילת דרכו ועד עתה,
כיצד התפרסם דרך תכניות הטלוויזיה השונות? המאמר מתעכב על ההון שצבר ועל שמירת המראה החיצוני הנאה ועוסק בשאלה האם הוא טבעי או משופץ?


מזגן תדיראן – כל מה שרצית לדעת נמצא ממש כאן
המאמר עוסק בחברת תדיראן הוא סוקר את הביוגרפיה של החברה, תחומי הייצור שלה, התהליך שבו העבירה חלק מפס הייצור לסין וכן סוקר את המזגנים שמייצרת החברה והיכן?

עיצוב גינות קטנות באופן עצמאי
03/09/13 | גינון
העיסוק בגינון נחשב כתרפיה. הרבה אנשים מקימים לעצמם גינה אישית קטנה.
מה חשוב לדעת לפני הקמת גינה אישית? הבנה בתחום וידע מקצועי? שיקולים לוגיסטיים?
תכנון תקציבי? כל זה ועוד במאמר שלפנינו

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI