דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז מהו הקשר בין אבחון קשב וריכוז לאבחונים דידקטיים
מהו הקשר בין אבחון קשב וריכוז לאבחונים דידקטיים
הדס כהן 20/08/13 |  צפיות: 7502הפרעות קשב וריכוז הן ההפרעות הקוגניטיביות הנפוצות ביותר מכיוון שכ-60 אחוז מתלמידי בית הספר סובלים מהם. תופעה זו תופסת יותר ויותר תשומת לב של המומחים והחוקרים מכיוון שהיא לא תמיד ניכרת לעין אך היא תמיד גורמת לקשיים משמעותיים בחיי האדם. אבחון קשב וריכוז נועד על מנת לזהות את הסימפטומים ולאמת או לשלול את קיומה של הבעיה. אבחון זה נכלל בדרך כלל במסגרת מערך אבחונים דידקטיים שמיועדים על מנת לאתר את הקושי עימו מתמודד הילד וזאת בכדי להמליץ על הטיפול שיקל עליו במהלך הלימודים.


כיצד באות לידי ביטוי הפרעות קשב וריכוז
הפרעות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בקשיים ביכולת הקשב, בקשיים ביכולות הריכוז, בהיפראקטיביות ובאימפולסיביות. זה עלול להקשות על האדם לתפקד בחברה האנושית וגם להקשות על ביצוע משימות בסיסיות המוטלות עליו. תופעות אלה ניכרות בדרך כלל כבר מהילדות, כאשר אבחון קשב וריכוז מיועד על מנת לאתר אותם ולקבוע את הטיפול הנחוץ.  אם הקשיים של התלמיד בבית הספר נובעים מאי היכולת לשבת במקום לאורך השיעור, מאי היכולת להתרכז בחומר הנלמד ובשל התפרצויות של אימפולסיביות ואמוציונאליות, התלמיד יופנה לביצוע אבחונים דידקטיים שהראשון שבהם יהיה אבחון הקשב והריכוז.


האם הבעיה קיימת רק אצל הילדים או גם בקרב מבוגרים
נכון שלרוב, לביצוע אבחונים דידקטיים מופנים הילדים ותלמידי בית הספר בכל הגילאים, אך קיימים מקרים בהם גם סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה פונים באופן יזום לביצוע אבחונים אלה, מכיוון שהם מתקשים בתחום הלימודים. אבחון קשב וריכוז מיועד כמו לילדים וכך גם לבוגרים אשר סיימו את תהליך הלמידה, מכיוון שהפרעות קשב וריכוז עלולות להופיע אצל בני כל הגילאים וכמו כן גם להשפיע כמו על הילדים הלומדים בבית הספר וכך גם על המבוגרים אשר יוצאים כל יום לעבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI