דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה אלפא ליפואית שומרת הסוכרת
אלפא ליפואית שומרת הסוכרת
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 17/08/13 |  צפיות: 3022
אלפא ליפואית שומרת הסוכרת חומצה אלפא ליפואית היא חומר דמוי ויטמין נוגדי חמצון. מקורות לחומצה אלפא ליפואית, הם: שמרים, כבד, כליות, תרד, ברוקולי, ותפוחי אדמה הם מקורות טובים לחומצת אלפא ליפואית.

 

חומצה אלפא ליפואית משמשת לטיפול בסוכרת וסימפטומים הקשורים לעצבים של סוכרת, לרבות צריבה, כאב, וחוסר תחושה בידות והרגליים. מינונים גבוהים של חומצה אלפא ליפואית מאושרים בגרמניה לטיפול בתסמינים הנ"ל.

 

כמה אנשים משתמשים בחומצה אלפא ליפואית למצבים של אובדן זיכרון, תסמונת עייפות כרונית (CFS), סרטן HIV / איידס, מחלת כבד, מחלות של לב וכלי דם (כולל הפרעה שנקראת נוירופתיה אוטונומית לב) ומחלת ליים.

חומצה אלפא ליפואית משמשת גם לטיפול בהפרעות הקשורות לעין, כגון פגיעה ברשתית העין, הקטרקט, הגלאוקומה, ומחלת עיניים בשם מחלת וילסון.

 

איך פועלת החומצת אלפא ליפואית? נראה כי החומצה אלפא ליפואית מסייעת במניעת סוגים מסוימים של נזק לתאים בגוף,  כמו כן, משחזרת את רמות ויטמין כגון ויטמין E ויטמין C. יש גם ראיות לכך שהחומצה אלפא ליפואית יכולה לשפר את התפקוד וההולכה של נוירונים בסכרת.

 

אלפא ליפואית משמשת בגוף לפרק פחמימות ולהפוך את האנרגיה לאיברים האחרים בגוף.

נראה חומצה אלפא ליפואית לעבוד כנוגד חמצון, מה שאומר שזה יכול לספק הגנה למוח בתנאים של נזק או פגיעה. ההשפעות נוגדות חמצון עשויות גם להיות מועילה במחלות כבד מסוימות.

 

סוכרת וחומצה אלפא ליפואית מחקרים טוענים ש-ALA מקטינה את הקליטה והניצול של הגלוקוז בתאי השומן, כך שנוצר מצב בונה יותר לשריר ופחות לשומן. מחקרים עדכניים מראים שתיסוף של חומצה אלפא ליפואית הוביל לירידה במשקל הגוף וצמצום אחוזי השומן. תופעה זו נוצרת ע"י ירידה בחלבון הנקרא hypothalamic AMP-activated protein kinase (AMPK).

 

כתוצאה מכך, צריכת האנרגיה והתיאבון יורדים וההוצאה האנרגטית וקצב חילוף החומרים (וחמצון השומן) עולים. בנוסף, אצל חיות שצרכו חומצה אלפא-ליפואית רמות חומצות השומן החופשיות והגליצרול היו גבוהות יותר (כתוצאה מליפוליזה – פירוק ושחרור שומן). מחקרים אשר בדקו את השפעתה התרפויטית של חומצה אלפא-ליפואית מראים, כי יש לה ערך רב בטיפול בחולי סוכרת, זאת בזכות השפעתה המגינה במצבי סטרס חמצוני (המוביל גם להתפתחותן של מחלות נוספות מלבד סוכרת) ובמצבי גליקציה (סיבוך של סוכרת המתבטא בקשירת גלוקוז לחלבונים ופגיעה בתפקודם, בעקבות רמות גלוקוז גבוהות בדם). קיימים ממצאים המצביעים על כך שבמינונים גבוהים 200-600) מ"ג) משפרת חומצה אלפא-ליפואית את קליטת הגלוקוז בתאים אצל חולי סוכרת מבוגרים (סוכרת סוג 2).

 

מחקרים קליניים רחבי היקף, הראו הפחתה משמעותית של פולינאורופתיה פגיעה במערכת העצבים בעקבות רמות גלוקוז גבוהות בדם, – (Polyneuropathy) סיבוך נוסף של מחלת הסוכרת. בגרמניה משמשת החומצה האלפא-ליפואית כתרופה לטיפול בנאורופתיה הנגרמת כתוצאה מסוכרת ובמשך למעלה מ- 30 שנה בהן היא משמשת לטיפול בנאורופתיה, לא דווח על תופעות לוואי כלשהן.

 

במספר מחקרים, מופיעה החומצה אלפא ליפואית כמסייעת עזור להפחית רמות סוכר . יכולתו לחסל רדיקלים חופשיים עשויה לעזור לאנשים עם נוירופתיה סוכרתית היקפית, שיש לי כאבים, צריבה, גרד, עקצוץ, וחוסר תחושה בידיים וברגליים מניזק עצבי. חומצה אלפא ליפואית תרומה רבה בניצול הסוכר בדם וכן השפעה מיטיבה על ערכי המוגלובין CA1.

 

חומצה אלפא ליפואית שימש במשך שנים לטיפול בנוירופתיה היקפית בגרמניה. רוב המחקרים שמצאו שזה עוזר השתמשו בחומצה לוריד (IV) אלפא ליפואית. של 'לא ברור אם נטילת חומצה אלפא ליפואית על ידי פה תעזור רוב המחקרים של חומצה אלפא ליפואית האוראלית היו קטנים ופגומים. 2006 מחקר אחד מצא כי נטילת חומצה אלפא ליפואית לנוירופתיה סוכרתית הפחיתה את התסמינים בהשוואה לפלצבו.

 

נטילת חומצה אלפא ליפואית עשויה לסייע בתנאי נוסף הקשור לסוכרת נקרא נוירופתיה אוטונומית, אשר משפיע על העצבים לאיברים פנימיים. מחקר אחד מצא כי 73 אנשים עם נוירופתיה אוטונומית לבבית, המשפיעה על הלב, הראו פחות סימנים של המצב בעת נטילת 800 מ"ג של חומצה אלפא ליפואית דרך הפה בהשוואה לפלצבו.

 

שמושים רפואיים של חומצה אלפא ליפואית: * חומצה אלפא ליפואית מפחית את התסמינים נוירופתיה סוכרתית.

* חומצה אלפא ליפואית משפרת את קליטת ההסוכרים בתאים אצל חולי סוכרת.

* חומצה אלפא ליפואית משפרת את זרימת הדם לעצבים היקפים ואת שיקום סיבי העצבים.

* חומצה אלפא ליפואית עשויה לשמש כטיפול בהרעלת מתכות כבדות (קלצייה).

 

ד"ר קובי עזרא (Ph.D) מומחה לרפואה נטורופטית, תזונאי ומאמן אישי. מטפל בסוכרת, בדיאטה והשמנה, כולסטרול ושומנים בדם ועוד. לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI