דף הבית חוק ומשפט נזיקין תביעות דיני נזיקין על קצה המזלג
תביעות דיני נזיקין על קצה המזלג
מיכאל רומנסקי 04/08/13 |  צפיות: 5410

תביעות נזיקין מתעוררות לאחר אירועים יומיומיים בהם אדם כלשהו נפגע כתוצאה מרשלנותו של גוף, ארגון, מוסד, איש מקצוע או אזרח אחר. לעתים מדובר על אדם שננשך על ידי כלב שלא הושם לו מחסום פה, במקרים אחרים מדובר על אדם שמעד בעקבות מפגע עירוני ולעתים באדם שבעקבות התנהלות רשלנית בזמן הניתוח, נגרם לו נזק פיזי רב. בתביעות אלו נטל ההוכחה מוטל על כתפי הניזוק, כלומר על התובע. על התובעים במשפטים אלו להביא עדויות בנוגע לנזק שנגרם להם, להתנהגות או ההתנהלות הרשלנית ועוד. עם זאת, ישנם מקרים בהם הנתבעים לא ניהלו רשומות כנדרש על פי חוק ואז נטל ההוכחה עובר אליהם.

איך מוכיחים כי אכן התקיימה עוולת נזיקין?

על מנת להוכיח כי אכן התקיימה התנהלות רשלנית על פי דיני נזיקין, יש להוכיח ראשית כי המזיק חב חובת זהירות כלפי הניזוק. לאחר מכן יש להוכיח כי הופרה חובת הזהירות ולבסוף יש להוכיח כי ישנו קשר סיבתי בין הנזק שנגרם לבין הפרת חובת הזהירות. כמו כן יש להוכיח כי אכן נגרם נזק בהיקף הנטען. לרוב שכר הטרחה משולם לעורכי הדין בתחום רק לאחר מתן פסק הדין והשכר מחושב כאחוזים מסכום הפיצויים. עם זאת, תביעות כאלו לרוב כרוכות בחוות דעת מומחה ששכרו משולם לפני מתן פסק הדין וכן חייב התובע לשלם את אגרת בית המשפט. במידה ויזכה בתביעה, תנוכה האגרה מסכום הפיצויים.

את מי תובעים?

לעתים קרובות ניתן לנהל מספר תביעות במקביל. כך למשל אדם שנפל בעקבות עבודות חשמל שהתקיימו ברחוב שלו, יכול לתבוע במקביל את קבלן החשמל ואת העירייה שהעסיקה את הקבלן. במקרים מסוימים, הנזק נגרם במהלך העבודה ואז התביעה צריכה להתדיין לפי דיני עבודה בבית דין לעבודה. דיני נזיקין הם תחום רחב מאוד ולרוב הטיפול בתיקים נמשך על פני שנים. זאת בין היתר כיוון שלרוב מדובר על תביעות בגובה של מיליוני שקלים. אי לכך, חשוב מאוד לפני כל הגשת תביעה, לערוך פגישת ייעוץ עם עורך דין מנוסה בתחום על מנת לברר את גובה הפיצוי המקסימאלי מבחינה ריאלית, את כדאיות התביעה ואת הדרוש מכם כתובעים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI