דף הבית חינוך ולימודים חינוך ולימודים - אחר על מה חשוב להתמקד בעת בחירת המרכז לביצוע אבחון פסיכודידקטי
על מה חשוב להתמקד בעת בחירת המרכז לביצוע אבחון פסיכודידקטי
הדס כהן 26/05/13 |  צפיות: 1370

 

יותר ויותר הורים לילדים בוחרים לפנות למרכזים המתמחים באבחונים ובמיוחד אבחון פסיכודידקטי, מכיוון שחלה עליה במודעות לקשיים עימם מתמודדים תלמידי בית הספר בלי קשר לרמת המשכל שלהם. אבחון TOVA שנחשב בתור האבחון המשלים והדרוש לשם קבלת ההחלטה האם להשתמש בתרופות המשפרות את רמת הקשב והריכוז, הוא אבחון נוסף שהופך ליותר ויותר פופולארי. על פי רמת הביקוש, גדל גם ההיצע ולא מעט מרכזים העורכים את הבחינות הללו, מציעים להגיע אליהם לבדיקה. על מנת לוודא כי הנכם פונים למוסד איכותי, ערכנו עבורכם רשימת דגשים שמומלץ לשים עליהם דגש בעת פניה למוסדות אלו.

מקצועיות של הבוחנים

אבחון פסיכודידקטי נערך על ידי פסיכולוגים חינוכיים, אבחון TOVA הוא אבחון ממוחשב שתוצאותיו עוברים בדיקה אצל המומחים להפרעות קשב וריכוז. ככל שרמת ההשכלה של הבוחנים תהיה גבוהה יותרו וככל שהם יהיו בעלי ניסיון רב יותר בתחום, כך האבחון יספק תשובות מדויקות יותר. בנוסף, מאבחנים מקצועיים גם תמיד יתעקשו על מפגש עם ההורים כחלק בלתי נפרד מתהליך האבחון וזאת על מנת להדריך אותם לקראת מה שמצפה לכם ועל מנת להכין אותם לתהליך שיהיה עליהם לעבור יחד עם הילד.

לא רק הבוחנים

מלבד מקצועיות הבוחנים, בעת פניה לביצוע אבחון פסיכודידקטי או אבחון TOVA, מומלץ לבחון גם את המוסד עצמו על סמך הפרמטרים הבאים: איכות היחס שמעניקים במרכז, רמת הזמינות שלו, תמחור הוגן, קרבה לבית וגם רמת הסבירות של הסביבה בתוך המרכז. אלה יסייעו לכם ולילד שלכם לעבור את התהליך בקלות רבה יותר ויבטיחו את הטרחה המינימאלית בדרך לתוצאות אבחון איכותיות. אווירה נעימה חשובה מאוד גם על מנת לעודד את הילד לשתף פעולה וגם על מנת שלא תגרם לו טראומה כתוצאה מאבחון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI