דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר כיבוי אש - כללי החובה
כיבוי אש - כללי החובה
כיבוי אש 25/04/13 |  צפיות: 2160

פעמים רבות דיירי בניין חייבים לוודא כי  הבניין בו הם גרים אכן ממוגן וכולל ציוד גילוי אש ועשן במקרה של דליקה. הבעיה היא כי במקרים אלו רבים אינם יודעים מהו אותו ציוד כיבוי אש אשר חייב להיות בכל בניין מגורים. דבר זה תקף גם לגבי בעלי עסקים ומבני העסק. מאמר זה ישפוך אור על ציוד החובה בכל בניין ועסק.

בניינים משותפים

אנשים המתגוררים בבניינים משותפים אינם מודעים פעמים רבות לכך שחובה להתקין בהם מערכות או ציוד שנועד לשם גילוי אש. אם מדובר בבניינים חדשים ציוד זה הוא חלק מתקנות הבטיחות אך אם מדובר בבניין מגורים ישן או מקרים בהם פג תוקפו של הציוד לגילוי וכיבוי אש, בדרך כלל אנשים אינם יודעים מה הם הנהלים. התקנות של כיבוי אש אומרות כי קיימת חובת התקנת גלאי עשן וכן גלאי אש בבניין. בנוסף, חובה להתקין בכל קומה של הבניין בו מתגוררים עמדה שבה מטף אש וכן גלגלון. המטף תמיד יהיה חייב להיות מסוג אבקה. חובה ללמוד לתפעל את המטף וכן להחליף אותו כל אימת שפג תוקפו ואת האבקה שלו כל שש שנים. התחזוקה תמיד תיעשה על ידי אדם המוסמך לכך.

ציוד חובה בכל בית עסק

מערכות גילוי אש ועשן וכן אביזרי כיבוי אש ניתן לראות בעסקים רבים. יש לזכור כי הבטיחות של כל עסק היא חובה וכל עסק תמיד ינהג בהתאם לתקנות של מכבי האש אשר מגדירות את הציוד שחובה להתקין בכל בית עסק. נכון להיום כל עסק חייב לדאוג להדריך את כל העובדים שלו כיצד לנהוג במקרה של שריפה. בנוסף, הוא חייב לרכוש ולהתקין במקומות הנכונים בבניין מטפים, צינורות כיבוי לאש וספרינקלרים.

כיבוי אש- ספרינקלרים ועוד

כיום, רבים מחליטים על התקנת מערכות שונות המיועדות לגילוי וכיבוי אש המותאמות על ידי איש מקצוע לכל דירה, אזורים משותפים של בניין, משרד או בית עסק. מערכות גילוי אש בדרך כלל כוללות חיישנים מיוחדים, מטפים, ספרינקלרים ואזעקה אוטומטית של המוקד. אך בהחלט יש גם אפשרות לקנות בנפרד ציוד כיבוי אש, כמו למשל כמות מסוימת של ספרינקלרים. אלו ניתן להתקין על הקירות או על התקרה (בהתאם לאפקטיביות המרבית) ובמקרה שבו מתרחשת דליקה מתז הכיבוי מתיז מים ברדיוס מסוים במטרה לכבות אותה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 כיבוי אש

אמין הנדסת אש | כיבוי אש וגילוי אש

אספקה והרכבת מערכות טלוויזיה במעגל סגור, כל סוגי המצלמות, גלויות, סמויות, קבועות וממונעות, מערכות לצפייה והקלטה דיגיטליות ע"ג מחשב או מערכות עצמאיות (DVR) ללקוחות פרטיים, עיסקיים ומוסדות.  הכל באמצעות יחס אדיב ושירות ללא תחרות.

למעבר לאתר שלנו לחצו על הקישור הבא:
http://www.aminfire.com

או בטלפון:
1700-70-12-10 


מאמרים נוספים מאת כיבוי אש
 
גלאי כיבוי אש עצמאי – חשוב וכדאי לדעת עליו
19/05/13 | בית חכם
מבין מגוון רחב מאד של פתרונות, המשמשים כחלק מציוד לכיבוי אש, אפשר למצוא כיום את גלאי העשן, המוצעים בכמה סוגים. גלאי עשן עצמאי הוא אחד הסוגים הנמכרים כיום, ואף גם בין המבוקשים ביותר. על מנת להבטיח את בטיחותו של המקום ובעיקר את ההגנה המתאימה וההתרעה הנכונה, מומלץ להתקין גלאי עשן, בין אם מדובר בבית הפרטי או בכל מקום אחר, לרבות מקומות ציבוריים.

כיבוי אש - כללי החובה
פעמים רבות דיירי בניין חייבים לוודא כי הבניין בו הם גרים אכן ממוגן וכולל ציוד גילוי אש ועשן במקרה של דליקה. הבעיה היא כי במקרים אלו רבים אינם יודעים מהו אותו ציוד כיבוי אש אשר חייב להיות בכל בניין מגורים.

תקני כיבוי אש בבניית בית
27/01/13 | בית חכם
לא מעט ישראלים נהנים לבנות את בית חלומותיהם ולהגשים את הרעיון של מגורים בבית יפה המציע איכות חיים גבוהה. אך בדרך אל השלמת הבנייה ואל הכניסה למגורים בכל מבנה יש לעבור דרך קבלת אישורים מתאימים מהרשויות ומהגופים הרלוונטיים.

כיצד לבחור בין ציוד כיבוי אש
16/12/12 | בית חכם
הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו מאפשרת לאנשים רבים להפסיק לחפש מים או חול במקרה שיש שריפה, אלא להשתמש במטפים שיהיו יעילים יותר ברגע האמת. כמו כן, פעמים רבות היא גם מסייעת לעצור את השריפה עוד לפני שהיא מתלקחת, במידה ויש גלאי עשן שמתריע בזמן או אפילו ספרינקלרים שמכבים את האש באופן אוטומטי.

חשיבות הימצאות ציוד כיבוי אש בעסק שלך
26/11/12 | בית חכם
להרבה מאוד אנשים היה חלום, במשך שנים ארוכות, לפתוח עסק, לחלק מהם גם התמזל המזל והם עשו את זה. אם גם לך יש עסק, סביר להניח שאתה תעשה כל מה שאתה יכול על מנת לגרום לעסק הזה לעבוד כמו שצריך, וסביר להניח שאתה תעשה כל מה שאתה יכול כדי לשמור עליו.

בחירת מערכת לגילוי אש - דברים שכדאי לדעת
29/10/12 | בית חכם
הסיכון של התפתחות שריפה בכל מבנה שהוא יכול להדגיש עד כמה יש להצטייד בציוד המתאים. כך אפשר להיות רגועים יותר שברגע האמת ניתן יהיה לעכב את התפתחות האש ולאפשר הגעה מסודרת יותר של צוותי כיבוי מקצועיים. בלא מעט ארגונים אפשר לראות כיצד מתלבטים לגבי רכישת ציוד כיבוי אש מאחר ולרבים אין ידע רב בתחום חשוב זה.

3 משאבות כיבוי אש המובילות בישראל
29/10/12 | בית חכם
נראה כי אין מבנה שבו לא צריך לשים לב לנושא החשוב של כיבוי אש. מאחר ואף אחד לא יכול להבטיח לנו מתי תפרוץ שריפה, ובמיוחד כשיש מקומות שבהם הסיכוי להתפרצות שריפה בגלל גץ שעף ממכונה מסוימת הוא גדול, הרי שציוד כיבוי הוא בעל חשיבות רבה. כך אנו רואים כיצד הן אנשים פרטיים, הן מוסדות שונים והן גופים גדולים כמו מפעלים וכד' רוכשים ציוד ייעודי המתאים לאופי המקום והפעילות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI