דף הבית חוק ומשפט נזיקין מה דינן של הכנסות לא מדווחות כבסיס לחישוב הנזק בתביעות נזיקין?
מה דינן של הכנסות לא מדווחות כבסיס לחישוב הנזק בתביעות נזיקין?
אופיר בן צור 14/06/12 |  צפיות: 2808

מה דינן של הכנסות לא מדווחות כבסיס לחישוב הנזק בתביעות נזיקין?

בית משפט השלום בחיפה, בפסק דין בעניין ת.א. 355/07 המנוח נ' פלוני, קבע כי קיימת רשות לתובע להוכיח השתכרות לא מדווחת נתונה, אולם הנטל להוכחתה הינו גבוה במיוחד.

במקרה הנדון, דובר בתביעת עיזבון ותלויים של מנוח אשר נהרג בתאונת דרכים והותיר אחריו אלמנה ושבעה ילדים קטינים. המנוח היה בעל משק במושב ובמקביל עבד כקבלן משנה עצמאי בעבודות אבטחה, סימון ושילוט כבישים בכל רחבי הארץ.

(יש להיעזר בעורכי דין תאונות דרכים) המחלוקת העיקרית בין הצדדים נסבה על בסיס השתכרותו של המנוח, זאת לאור טענת התובעים שהכנסתו המדווחות לא תאמה את הכנסתו בפועל.

בית המשפט ציין כי על פי העיקרון הכללי של השבת המצב לקדמותו העומד בבסיס הפיצוי בנזיקין, הרי שהפסיקה הכירה בכך שעל בית המשפט לבחון את הכנסתו בפועל של הנפגע לפני התאונה, גם אם אינה תואמת את הכנסתו המדווחת. בית המשפט ציין פסיקות קודמות, לפיהן אין להעניש את הניזוק, ובוודאי לא את תלוייו, בשל חטאיו (יש להיעזר בעורכי דין תאונות דרכים).

יחד עם זאת, הודגש כי על מי שתובע מכח הטענה הנסמכת על כזב בדיווחי המס, רשאי הוא להביא ראיות לסתור את דיווחיו לרשויות המס, אולם מוטל עליו נטל ממשי להוכיח באמצעות ראיות שהן "נעלות מכל ספק" באשר לגובה הכנסתו האמיתית. נקודת המוצא היא, שהדיווח שהגיש הניזוק הוא בבחינת הודאת בעל דין או ראיה חזקה על גובה הכנסתו.

בנסיבות המקרה, בחן בית המשפט באופן מעמיק את המסכת הראייתית שהובאה על ידי התובעים לתמיכה בטענתם שהשתכרותו של המנוח הייתה גבוהה בהרבה מהכנסתו המדווחת, והגיעה לכלל מסקנה כי ראיות אלו אינן משכנעות, (יש להיעזר בעורכי דין תאונות דרכים) ולפיכך לא עמדו הם בנטל הדרוש להוכחה זו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אופיר בן צור


 


מאמרים נוספים מאת אופיר בן צור
 
רעיונות לטיולי סוסים
01/12/12 | אטרקציות
אם בא לכם להפתיע את עצמכם ואת המכרים, חברים ואהובים שלכם אולי תבחרו בטיול סוסים אתגרי עמם. מערכת היחסים הקוסמית בין בן האדם לסוס הולכת שנים רבות אחורה ולכן טיולי סוסים גורמים לאנשים להרגיש בנוח וברגיעה מוחלטת.

חוויות מהנות בשילוב אטרקציות
28/11/12 | אטרקציות
זוגות בינונו אשר מחפשים אחר אטרקציות תיירותיות חדשות ומבוקשות. ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות מסוג זה כגון: הפלגות רמנטיות, טיסות רומנטיות, ספא סוגי רומנטי ומפנק, טיולי סוסים וכ'ו. כמו כן, אופיוציות שונות אלה של חוויות מדהימות ניתן גם לשלב כמו למשל שילוב של ספא רומנטי זוגי והפלגה מפנקת ועוד ועוד...

שעוני ברייטלינג
19/11/12 | קניות
כחובב מושבע של שענות ושעונים, הייתי בטוח שאני מכיר את כל מגוון השוק הקיים בתחום, ובוודאי ובוודאי, שבצחום שעוני היוקרה כבר אין לאף אחד מה לחדש לי. נתקלתי לאחרונה במותג שעוני יוקרה שאינו חדש, בלשון המעטה, אולם תרם נתקלתי בו מקרוב. אני מדבר, כמובן, על שעוני ברייטלינג. אני יודע הרבה על שעונים ועל אופן הפעולה שלהם, ולכן הייתי מופע מאוד על כך שאני לא מכיר לעומק את שעוני ברייטלינג.

שינויים בתחום מכשירי שמיעה
17/11/12 | צרכנות
במאמר שה נעסוק בשאלות ונושאים כגון: כיצד נדע איזה מכשיר מתאים לנו באופן אופטימאלי? ואיזה חידושים אחרונים קיימים בתחום מכשירים אלה. בתחילת שנת 2011 החל משרד הבריאות לממן את רכישת מכשירי שמיעה, ולכן שימוש בהם הפך נגיש ואפשרי עבור אנשים רבים.

טלפון חכם העונה לשם סמארטפון
כיום ניתן לראות בשוק הסלולר יותר ויותר טלפונים חכמים המוגדרים ופחות מכשירי סלולר המשמשים אך ורק לביצוע שיחות. והרי שבעידן שבו קיימים יותר ויותר סמארטפונים מתקדמים כמו למשל נקסוס וואן, אייפון ועוד אשר תופסים נתח שוק רחב קיים הצורך בפורטלים אשר יסייעו וייספקו אינפורמציה אודות מכשירים אלה ולאו דווקא פורטלים אשר יסכמו מהם החידושים בנושא אלה שייתן מענה במונחי ייסוד הקשורים לתחום זה.

חשפניות למסיבת רווקים – משדרגים את ההנאה
16/11/12 | נשים - אחר
את אלפי מסיבות הרווקים המתקיימות ברחבי הארץ מדי יום, ניתן לחלק לשניים: לא, לא התכוונו לכאלו שיש בהם בשר לעומת אלו בהם מסתפקים בפיצות; גם לא דיברנו על וילות לעומת לופטים. הכוונה היא לכאלו אליהן הוזמנו חשפניות, לעומת אלו בהן העדיפו החבר'ה ערב גברי משעמם ופשוט למדי.

הפקת מסיבת רווקים מוצלחת
לא כל יום חבר מתחתן וזו בהחלט סיבה למסיבה, כדי לציין את השינוי המשמעותי הזה צריך לתכנן. כמה נקודות חשובות שצריך להתחשב בהן כדי לארגן מסיבת רווקים מוצלחת. כי גם אם אתם יודעים מהן האטרקציות שתשלבו באירוע , מסיבת רווקים איכותית תלויה במידה רבה בבחירת מקום שמתאים לאופי האירוע ומספר המשתתפים, הכול שאלה של איך אתם והחתן בפרט אוהבים לחגוג.

חשפנית לאירוע
אם חשבתם שלבחור רכב חדש או מלון לחופשה זה עניין מסובך, כנראה שמעולם עוד לא יצא לכם להזמין חשפניות. ההחלטה להזמין חשפנית למסיבת הרווקים או ליום ההולדת שלכם היא בהחלט החלטה חכמה ומהנה, אבל הדרך אל האושר עוד רצופה בהתלבטויות ארוכות.

כיצד להרכיב עדשות מגע בצורה נכונה
בקרב אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע עולה תהייה נפוצה והיא השאלה מתי וכל כמה זמן צריך להחליף את עדשות המגע. כמו כן, חשוב מאוד לבצע את החלפת העדשות בהתאם ללוח הזמנים הנכון. וזאת על מנת שהעיניים תהיינה בריאות ויחושו בנוח.

תכשיטים איכותיים אפשר גם מחרוזים
15/11/12 | עיצוב
לייצר תכשיטים או יותר נכון לומר, לעצב תכשיטים, היה בעבר תחום עיסוק שעבר מדור לדור, או שהיה נחלתם של אומנים בלבד. שכן דרוש דיוק רב ומומחיות גדולה בטכניקות של ייצור תכשיטים, מעבר לפן האסתטי העיצובי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI