דף הבית חוק ומשפט נזיקין ביהמ"ש: על חברת הביטוח לממן בדיקות שדורש המומחה מטעם בית המשפט
ביהמ"ש: על חברת הביטוח לממן בדיקות שדורש המומחה מטעם בית המשפט
אופיר בן צור 14/06/12 |  צפיות: 2765

ביהמ"ש: על חברת הביטוח לממן בדיקות שדורש המומחה מטעם בית המשפט

מומחה שמונה מטעם בית המשפט דורש כי נפגע תאונת הדרכים יעבור שתי בדיקות עזר. בית המשפט קבע כי במקרה הנדון, (חשוב להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים) חברת הביטוח תממן את הבדיקות. אולם, חוק ההסדרים לשנת 2009 קבע כי בדיקות המוכרות ע"י קופות החולים (והבדיקות הנדרשות הן כאלו) תמומנה על ידי קופות החולים, וזאת בכדי ליעל את ההתדיינות. קופת החולים מסרבת, שכן הבדיקה לא נועדה לצורך טיפולי, אלא לסיוע בידי המומחה לגבש חוות דעתו. האם סירובה מוצדק? שאלה זו הועלתה בתא (נצ') 23339-11-09 מיכלבסקי וסבולוד נ' סאמר בנימין (ניתן: 21.09.10).

בית המשפט פסק כי תכלית סעיפים 2(ב)(1) ו-5(ד)1 לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, אשר הוספו בחוק ההסדרים, הינה לחסוך בהתחשבנויות בין קופת החולים לבין חברת הביטוח, (חשוב להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים) כך שהמבוטח לא יצא "קרח" מכאן ומכאן. עם זאת, נפסק:

"נכון להבחין בין בדיקות רפואיות הנחוצות לטיפול בנפגע בעקבות המלצותיהם של הרופאים המטפלים, לבין אלה שהצורך בהן נולד בשל דרישתו של מומחה ממונה מטעם ביהמ"ש. (חשוב להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים) המטרה הינה העברת הטיפול הרפואי בלבד מהמבוטחת לקופות החולים, זאת בשונה מהבדיקות הדרושות לצורך בירורו של המשפט וקביעת נכותו של הנפגע" (ת"א (חי) 6712-11-08).

עם זאת, מקום בו בית המשפט יקבע כי מימון הבדיקות יוטל על הנפגע, הרי מובן מאליו שויכוח זה יתייתר לחלוטין ויהיה על הנפגע להשיג בכוחות עצמו התחייבות מתאימה מאת קופת חולים, או מימון הבדיקות מכיסו הפרטי. (חשוב להתייעץ בעורכי דין תאונות דרכים) בנסיבות אלו, נקודת הכובד עוברת למערכת היחסים נפגע-קופת חולים ואינה מעניינם של הנתבעים. היות ובנסיבות אותו מקרה מימון הבדיקות הוטל על חברת הביטוח, נפסק כי עליה לשאת, כאמור, בבדיקות שנועדו לצורך הכנת חוות הדעת הרפואית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אופיר בן צור


 


מאמרים נוספים מאת אופיר בן צור
 
רעיונות לטיולי סוסים
01/12/12 | אטרקציות
אם בא לכם להפתיע את עצמכם ואת המכרים, חברים ואהובים שלכם אולי תבחרו בטיול סוסים אתגרי עמם. מערכת היחסים הקוסמית בין בן האדם לסוס הולכת שנים רבות אחורה ולכן טיולי סוסים גורמים לאנשים להרגיש בנוח וברגיעה מוחלטת.

חוויות מהנות בשילוב אטרקציות
28/11/12 | אטרקציות
זוגות בינונו אשר מחפשים אחר אטרקציות תיירותיות חדשות ומבוקשות. ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות מסוג זה כגון: הפלגות רמנטיות, טיסות רומנטיות, ספא סוגי רומנטי ומפנק, טיולי סוסים וכ'ו. כמו כן, אופיוציות שונות אלה של חוויות מדהימות ניתן גם לשלב כמו למשל שילוב של ספא רומנטי זוגי והפלגה מפנקת ועוד ועוד...

שעוני ברייטלינג
19/11/12 | קניות
כחובב מושבע של שענות ושעונים, הייתי בטוח שאני מכיר את כל מגוון השוק הקיים בתחום, ובוודאי ובוודאי, שבצחום שעוני היוקרה כבר אין לאף אחד מה לחדש לי. נתקלתי לאחרונה במותג שעוני יוקרה שאינו חדש, בלשון המעטה, אולם תרם נתקלתי בו מקרוב. אני מדבר, כמובן, על שעוני ברייטלינג. אני יודע הרבה על שעונים ועל אופן הפעולה שלהם, ולכן הייתי מופע מאוד על כך שאני לא מכיר לעומק את שעוני ברייטלינג.

שינויים בתחום מכשירי שמיעה
17/11/12 | צרכנות
במאמר שה נעסוק בשאלות ונושאים כגון: כיצד נדע איזה מכשיר מתאים לנו באופן אופטימאלי? ואיזה חידושים אחרונים קיימים בתחום מכשירים אלה. בתחילת שנת 2011 החל משרד הבריאות לממן את רכישת מכשירי שמיעה, ולכן שימוש בהם הפך נגיש ואפשרי עבור אנשים רבים.

טלפון חכם העונה לשם סמארטפון
כיום ניתן לראות בשוק הסלולר יותר ויותר טלפונים חכמים המוגדרים ופחות מכשירי סלולר המשמשים אך ורק לביצוע שיחות. והרי שבעידן שבו קיימים יותר ויותר סמארטפונים מתקדמים כמו למשל נקסוס וואן, אייפון ועוד אשר תופסים נתח שוק רחב קיים הצורך בפורטלים אשר יסייעו וייספקו אינפורמציה אודות מכשירים אלה ולאו דווקא פורטלים אשר יסכמו מהם החידושים בנושא אלה שייתן מענה במונחי ייסוד הקשורים לתחום זה.

חשפניות למסיבת רווקים – משדרגים את ההנאה
16/11/12 | נשים - אחר
את אלפי מסיבות הרווקים המתקיימות ברחבי הארץ מדי יום, ניתן לחלק לשניים: לא, לא התכוונו לכאלו שיש בהם בשר לעומת אלו בהם מסתפקים בפיצות; גם לא דיברנו על וילות לעומת לופטים. הכוונה היא לכאלו אליהן הוזמנו חשפניות, לעומת אלו בהן העדיפו החבר'ה ערב גברי משעמם ופשוט למדי.

הפקת מסיבת רווקים מוצלחת
לא כל יום חבר מתחתן וזו בהחלט סיבה למסיבה, כדי לציין את השינוי המשמעותי הזה צריך לתכנן. כמה נקודות חשובות שצריך להתחשב בהן כדי לארגן מסיבת רווקים מוצלחת. כי גם אם אתם יודעים מהן האטרקציות שתשלבו באירוע , מסיבת רווקים איכותית תלויה במידה רבה בבחירת מקום שמתאים לאופי האירוע ומספר המשתתפים, הכול שאלה של איך אתם והחתן בפרט אוהבים לחגוג.

חשפנית לאירוע
אם חשבתם שלבחור רכב חדש או מלון לחופשה זה עניין מסובך, כנראה שמעולם עוד לא יצא לכם להזמין חשפניות. ההחלטה להזמין חשפנית למסיבת הרווקים או ליום ההולדת שלכם היא בהחלט החלטה חכמה ומהנה, אבל הדרך אל האושר עוד רצופה בהתלבטויות ארוכות.

כיצד להרכיב עדשות מגע בצורה נכונה
בקרב אנשים אשר מרכיבים עדשות מגע עולה תהייה נפוצה והיא השאלה מתי וכל כמה זמן צריך להחליף את עדשות המגע. כמו כן, חשוב מאוד לבצע את החלפת העדשות בהתאם ללוח הזמנים הנכון. וזאת על מנת שהעיניים תהיינה בריאות ויחושו בנוח.

תכשיטים איכותיים אפשר גם מחרוזים
15/11/12 | עיצוב
לייצר תכשיטים או יותר נכון לומר, לעצב תכשיטים, היה בעבר תחום עיסוק שעבר מדור לדור, או שהיה נחלתם של אומנים בלבד. שכן דרוש דיוק רב ומומחיות גדולה בטכניקות של ייצור תכשיטים, מעבר לפן האסתטי העיצובי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI