דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר משכנתא או שכירות?
משכנתא או שכירות?
efi66 24/03/12 |  צפיות: 4316

משכנתא היא הלוואה בסכום גבוה המיועדת בדרך כלל לקניית דירה. המשכנתא מלווה את לוקח המשכנתא למשך שנים רבות מאוד, לעיתים 20 או 30שנה, והיא מהווה הוצאה משמעותית מההוצאות הכספיות החודשיות.

אולם, הוצאה על מגורים היא תמיד הוצאה גבוהה, ושכירות חודשית של דירה ממוצעת באזור טוב עשויה לעלות כ 4000-5000 או יותר, ז"א סכום דומה לסכום של המשכנתא החודשית.

בשורה תחתונה, ההחזר של המשכנתא יהיה פי 2 מהסכום הראשוני. ז"א שאם לקחנו משכנתא של 400000 ₪, בסוף תשלומי החוב, יסתבר ששילמנו בערך 800000 ₪ לבנק.

 

האם לקחת משכנתא ולקנות דירה או להמשיך ולגור בשכירות?

זוגות רבים מתלבטים האם לקחת משכנתא חונקת או להשכיר דירה בעלות נמוכה יותר. בהזדמנויות רבות אנו שומעים מומחים למשכנתאות, כלכלנים וסתם בעלי אינטרסים עונים על שאלה זו. חלקם נוטים לבלבל אותנו עם עובדות לא רלוונטייות. העובדה הלא רלוונטית העיקרית היא שדירה אינה מהווה את ההשקעה הטובה ביותר עבור כסף זמין. ז"א שאם יש ברשותך 500000 ₪, ניתן להשקיע אותם באפיקים שונים, דירה, מניות, אמנות ועוד ועוד. ההשקעה בדירה אינה בהכרח ההשקעה הטובה ואפשר לקבל תשואה גבוהה יותר על הכסף באפיקים אחרים, והכל תלוי במקרה. כמובן שהתנהלות כספית זאת צריכה להיות מלווה עם עורך דין מתאים, סוכן ביטוח שמבין ענין ומישהו שמבין איך להקטין הוצאות או לחסוך כסף באינטרנט ע"י שימוש בטפסים מקוונים ומידע מוזל.

 

אבל במקרה הסביר יותר, אם אין ברשותך כסף זמין, ואתה צריך מקום מגורים, אפשרות אחת היא לקחת משכנתא ולשלם כל חודש חלק ממנה, אפילו חלק מזערי, עד שהמשכנתא תפרע ותשאר עם דירה ביד, ואילו אפשרות שנייה היא לשלם כל חודש דמי שכירות, אולי נמוכים מעט מהמשכנתא, אך התשלום לא נגמר לעולם, לא נשארים עם דירה או נכס ביד ותמיד גרים בבית זמני שהוא לא שלך.

לרוב הזוגות הצעירים אין סכום כסף גבוה ביד שהם מתלבטים היכן להשקיע אותו, אלא הם מחפשים מקום לחיות בו ולהקים משפחה.

לכן המסקנה היא ברורה- הפתרון למגורים הוא משכנתא (או ירושה)

אם בעתיד המדינה תקצה דירות להשכרה במחיר מפוקח, באזורים סבירים ולטווח הארוך יתכן שהמצב ישתנה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 efi66


 


מאמרים נוספים מאת efi66
 
כל מה שרצית לדעת על קוצר ראייה מאת דר. ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד
קוצר ראייה הינו הליקוי ראייה השכיח ביותר. קוצר ראייה מתאר מצב של נבדק הרואה טוב רק לטווח ראייה קצר ואינו רואה טוב לרחוק ומכאן המונח "קוצר ראייה".

מגפת קוצר ראייה - דרכים לעצור את עליית המספר במשקפיים ד"ר ניר ארדינסט ופרופ' יאיר מורד
קוצר ראייה נמצא בעלייה מתמדת בשנים האחרונות בישראל וברחבי העולם. בהפרש של פחות מדור שכיחות קוצר הראייה נסקה מעלה וכיום קוצר ראייה הינה מגפה של ממש בעולם המערבי.

משכנתא או שכירות?
משכנתא היא הלוואה בסכום גבוה המיועדת בדרך כלל לקניית דירה. המשכנתא מלווה את לוקח המשכנתא למשך שנים רבות מאוד, לעיתים 20 או 30שנה, והיא מהווה הוצאה משמעותית מההוצאות הכספיות החודשיות.

הפסקת עישון- האם דבר אפשרי או מאמץ מיותר? ואיך מפסיקים לעשן?
02/01/12 | רפואה
עישון הינו דבר מזיק, מסוכן ובעל השפעה שלילית על הגוף. למרות זאת אנשים רבים מעשנים ללא יכולת להפסיק. הבעיה העיקרית בגמילה מעישון היא שהמעשן אינו מעונין להפסיק בכך למרות שהוא מודע לסכנות הרבות, וגם אם הוא מוכן להפסיק- מירב הסיכויים הם שהוא לא מסוגל לחדול מההרגל המזיק של העישון.

סידורי פרחים הינם מתנה נצחית לכל חגיגה . מיקס של נוי , טבע וריח רענן. על ידי רשת האינטרנט אפשר להזמין פרחים בצורה לא יקרה
סידורי פרחים הם מתנה נצחית לכל מסיבה . שילוב של איכות , טבע ובושם רענן. דרך האינטרנט ניתן להזמין פרחים בצורה לא יקרה ואף מוצלחת. יש מבחר גדול ביותר של פרחים לכל מסיבה. כל חנות המכבדת את עצמה דואגת לכך שיהיה ברשותה אתר מעשי להשכרה ולהזמנת זרי פרחים דרך הרשת

אתרי מאמרים: כלי חשוב לפרסום וקידום כל עסק או אתר
פרסום באתרי מאמרים נותן אפשרות לקדם את האתר שלך, בית העסק, עסק פרטי, רעיון או מוצר. גם היום אחרי עדכוני גוגל האחרונים, עדיין יש ערך ניכר להוספת מאמרים באתרי מאמרים.

פורקס
העידן המודרני טומן בחובו יתרונות וחסרונות כלכליים. ההתפתחות המדהימה של המחשבים, רשת האינטרנט והזמינות הבלתי תאמן של תקשורת עולמית, מאפשרים לנו להרוויח כסף בדרכים חדשות שלא היינו מעלים אותן על דעתנו לפני שנים ספורות.

איך ניתן לעשות כסף דרך גלישה ברשת בלי לצאת מהבית?
חלומו של כל אדם הוא להרוויח הרבה מאוד סכומי כסף בלי לצאת מהבית ובלי לעבוד. ומה עדיף יותר מלהרוויח סכומי כסף בישיבה בבית מול המחשב, לשחק במשחקי מחשב ותוך כדי כך להרוויח סכומי כסף היישר מהגולשים אל הבנק האישי.

ניתוח קוסמטי- מאיזה גיל רצוי?
ניתוח פלסטי ממש לא נכון בכל טווח גיל. אסור לבצע ניתוח קוסמטי בטווח גיל צעיר יתר על המידה וסביר שמרבית המנתחים לא יסכימו לביצוע התהליך אם רוב המנתחים מסרבים- אולם אחד מהם מסכים, כנראככל הנראה שהרוב קובע

להרוויח כסף דרך גלישה ברשת- איך אפשר להרוויח באמצעות אינטרנט?
25/05/11 | השקעות
כמעט כל אחד מעונין להרוויח על ידי המחשב. אך איך דבר זה אפשרי? האם קיימות דרכים עדכניות להרוויח כסף באמצעות אינטרנט?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI