דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר אחזקת בניינים – מה זה בדיוק אומר?
אחזקת בניינים – מה זה בדיוק אומר?
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 08/07/11 |  צפיות: 842

ועד הבית עזב את הבניין

פעם היה דייר אחד, או זוג דיירים, אשר גרו בדירה בבניין, והם היוועד הבית. בדרך כלל אלו היו זוג ותיק מאוד בבניין, שנמצא בו הרבה שנים ומכיר בערך את כל הנפשות הפועלות בבניין, ויודעים בדיוק איפה כל מתג ולחצן בבניין נמצאים. התפקיד של ועד הבית היה תפקיד בעל חשיבות רבה, ויחד עם זאתגם תפקיד די... מאוס. מעצבן. מטרטר.

היום מדברים פחות על 'ועד הבית' ומדברים יותר ויותר על 'חברות לאחזקת בניינים'. יש להן שמות נוספים כמו, 'חברות לניהול ועד בית', 'חברות לניהול בתים משותפים' ועוד. אז מיהן החברות הללו, מה בדיוק הן עושות ומהלא?

חברות אחזקת בניינים– למה?

חברות אחזקת מבנים למעשה מחליפות את ועד הבית. כל התפקידים שהיו לו בעבר, מנוהלים כיום על ידי חברת ניהול ועד הבית, או אחזקת הבתים (איך שאתם מעדיפים לקרוא לזה). המחשבה מאחורי החברות האלו היא שהיום אנשים הרבה יותר עסוקים מבעבר, קשה מאוד למצוא היום איזו גברת ועד בית שנמצאת כל היום בבניין ותהיה זמינה כל הזמן לפניות של דיירים ולתפעול תקלות – קטנות או גדולות, דחופות או דחופות פחות.

חברות העוסקות באחזקת בניינים לוקחות על עצמן את התפקיד הזה ומשחררות אותנו מעולו של זה ומאפשרות לנו בעצם להישאב אל חיי היום יום בעידן העמוסוהדחוק שלנו, מבלי שיהיו לנו בעיות כמו 'מי יהיה שם כשהמעלית תיתקע ויהיהצריך לחכות לבעל מקצוע שיגיע?'.

חברות אחזקת בניינים – מה?

למעשה, כפי שכתבנו, חברות אחזקת מבנים עושות את התפקיד של ועד הבית,החל מהדברים הקטנים והפשוטים, ועד לעניינים המורכבים יותר (מישהו הזכירגביית מיסי ועד בית?). הנה דוגמא לכמה מהתפקידים של חברת אחזקת בניינים:

1. מערכות בתוך הבניין – חברת אחזקת הבניינים עוסקת בטיפול במערכות פנימיות של הבניין, כמו חשמל, צנרת מים ועוד – במידה ויש תקלה כלשהי או שצריך לבצע איזשהו תיקון. חברת אחזקת הבניינים תזמין איש מקצועותדאג שיהיה מישהו שיקבל אותו ויפקח עליו. זה כולל כמובן גם את המעלית, אשרכל דייר בבית משותף יודע שהיא פתח להתקלקלויות רבות והיא מעסיקה לא מעט את ועד הבית.

2. ניקיון הבניין – חברת אחזקת הבניינים תדאג לניקיון הבניין,למשל – חדר המדרגות והכניסה לבניין. חברת אחזקת המבנים תשכור ככל הנראהחברה לניקיון בתים משותפים על מנת שזו תתחזק את הבניין נקי.

3. מחוץ לבניין – חברת אחזקת המבנים תדאג לגינה של הביתהמשותף, היא תדאג להזמין גנן ואת כל בעלי המקצוע האחרים על מנת שחוץ הבניין (כולל החניה והגינה) יהיו במצב טוב ומתוחזקים.

4. גביית כספים – זה בטח התפקיד שגברת ועד הבית הכי שמחה להיפטר ממנו. חברת אחזקת הבניינים תדאג לגבות את מסי ועד הבית מהדיירים ולנהלאת הוצאות והכנסות ועד הבית בצורה מסודרת כך שלא יהיו בעיות עם ענייני הכספים של הבניין.

עליכם לזכור כי לכל חברת ניהול ועד בית (אחזקת בניינים) ישנו הסכם שונה, וכי הסעיפים שהוזכרו כאן הם כלליים. לכל חברה חוזה מנוסח אותו היא חותמת מול נציגי הבניין לאחר שאלו ראו כי הוא מקובל על הדיירים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI