דף הבית בניין ואחזקה בתים משותפים הלבנת גגות – מדוע מלבינים את גג הבית המשותף?
הלבנת גגות – מדוע מלבינים את גג הבית המשותף?
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 14/06/11 |  צפיות: 1954

מדוע עושים הלבנת גגות?

הלבנת גגות של הבית המשותף נועדה בעיקר ל-2 מקרים:

המקרה הראשון הוא לסייע בשמירה על טמפרטורה נמוכה יותרבקומות הגבוהות של הבניין. החזרתקרני השמש על ידי הגג הלבן עוזרת בהורדתהטמפרטורה בבתים בקומות הגבוהות(בעיקר בקומה האחרונה, זו שממש מתחת לגג).

המקרה השני -הוא שמצב שבוצע זיפות על גג הבית המשותף עלידי שכבות של זפת, הלבנת הגגמסייעת בשמירה על עבודת הזיפות יחד עם יצירתשכבה נוספת של איטום ובידוד.

יש לציין שעל גג בו מתבצע האיטום על ידי יריעות ביטומניות, אין חובה לבצע הלבנת גגות מכיוון שהשכבה האפורה העליונה של היריעות נועדה להחזיר את קרני השמש,לבודדולהוריד את הטמפרטורה. יחד עם זאת, ישנם ועדי בתים שמתחשבים בבעליהדירותהאחרונות בבניין וכן מבצעים הלבנת הגג.  

הכנת הגג לפני הלבנת הגג
על מנת לבצע את עבודה על הצד הטוב ביותר, כדי שתישאר טובה לאורך זמן,צריךלנקות את הגג. קודם כל צריך לפנות את הגג מזבל וחפצים במידה ויש כאלה.בשלבהשני יש לטאטא את הגג ולהסיר אבק ולכלוך יותר עדין במידה ויש כזה.בשלבהשלישי כדאי אף לבצע שטיפה של הגג, להמתין לייבוש מלא מספר ימים ורקאזלבצע את סיוד הגג והלבנתו.

הלבנת גגות לעומת סיוד גגות
מבחינת המחיר, כמובן שחומר אקרילי הוא יותר יקר ולכן השימוש בו ייקרבהרבהאת העבודה. למרות זאת, כדאי לפעמים להשתמש בו כי הוא יחזיק כאמורליותרשנים וימנע את כל הבלאגן של העבודה עצמה, הריצות וחיפוש בעלי מקצוע עלידיועד הבית.

מי עושה הלבנת גגות?
הלבנת גגות וסיודגגות מבצעת בדרך כלל על חברה שעוסקת באיטום גגות, הן עלידי יריעות זפת /זפת חמה והן על ידי שימוש ביריעות ביטומניות.

איך בוחרים בעלי מקצוע להלבנת הגג?
מכיוון שזו הוצאה לא מבוטלת המגיעה לאלפי שקלים ומתבצעת אחת לכמהשניםוכועד בית, חובה עליכם לקבל מספר הצעות מחיר, לפחות בין 3 ל-5הצעות.מכיוון שמדובר בחומרים, לא מומלץ לקחת את בעל המקצוע הזול ביותר.מחיר זולמידי עלול להיות יקר בסוף כאשר תקלו שהחומרים היו זולים ולא טובים,העבודהלא בוצעה כמו שצריך ותצטרכו לחזור עליה בעוד שנה או שנתיים.

בנוסף להצעת המחיר, דרשו לדעת כמה זמן תקבלו אחריות על העבודה. זה מראה על האמינות ושלא יהיה פחות מ-5 שנים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI