דף הבית עסקים עסקים - אחר אחזקת מבנים - משמעות ותיפקוד.
אחזקת מבנים - משמעות ותיפקוד.
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 12/06/11 |  צפיות: 1470

אחזקת מבנים הוא חלק מניהול כולל של בתים משותפים ומשרדים. נכון לשנים האחרונות חלק ניכר מהבתים המשותפים והמשרדים נבנים כמגדלים רבי קומות. גם בניינים בעלי 7 קומות או יותר נחשבים כבר כבניינים גבוהים. התקנים לבניינים שכאלו שונים מהתקנים שהיו בעבר וכיום לכל בניין מערכות שונות המחייבות טיפול של בעל מקצוע לאותו התחום.
מכאן נובע צורך הקיום של חברה לאחזקת מבנים המעסיקה בעלי מקצוע בתחומים שונים. לוועד הבית המשותף יש קושי לתחזק בניין שכזה המורכב מכל כך הרבה אלמנטים על אחת כמה וכמה בבניין משרדים.
האלמנטים העיקריים הקיימים בבתים המשותפים הגבוהים הם:
מערכות כיבוי אש כולל ספרינקלרים - כיום המערכות קיימות בכל בניין חדש כאשר גם בבניינים הישנים יותר תקן מכבי אש מחייב מעבר לצנרת מים לכיבוי אש גם התקנת מטפי כיבוי. תפקיד חברת האחזקה הוא בדיקה תקופתית של מערכות כיבוי האש, החלפת המטפים כשפג תוקפם, הפעלת הספרינקלרים פעם בתקופה בחנייה על מנת לוודא תקינות.

חשמל - בדיקת תקינות מערכת החשמל כל תקופה, החלפת נורות ונתיכים בעת הצורך, פתרון מהיר לנפילת חשמל בכל הבניין מסיבות שונות כמו פיצוץ צנרת מים הגורם לקצר כללי בבניין (וכבר לא אחת נתקלנו בכך), טיפול בגנרטור במידה וקיים והפעלתו לפחות פעם בחודש לוודא תקינות ומעבר תקין מלוח חברת החשמל לגנרטור.

מערכות מים - בדרך כלל בבניין מעל 4 קומות קיים מאגר מים עליון ולעיתים גם תחתון. יש לנקות לפחות פעם בשנה את מאגרי המים על ידי בעל מקצוע מוסמך לתחום זה.

משאבות לחץ מים - התקן כיום בבניינים גבוהים הוא לשתי משאבות הפועלות אוטומטית כאשר יורד לחץ המים המגיע מהצנרת העירונית. בלוח המשאבה קיים פקד היודע להפעיל כל פעם משאבה אחרת וזאת על מנת להפעילה מדי פעם. משאבה שלא פועלת זמן רב עלולה להתקלקל (הציר מחליד ונתפס).

מעליות - חברת אחזקת מבנים אמורה להיות אמונה על אחזקת המעלית הן על ידי בעלי מקצוע של החברה או פיקוח על חברת המעליות המטפלת בבניין.

ניקיון - לפחות פעמיים בשבוע ניקיון הכולל את המסדרונות בין הקומות והלובי וכן את החצר המשותפת. גינה - נושא חשוב מאד. טיפול גנן בגינה לפחות פעם בשבועיים. לוודא בחוזה כי על חברת האחזקה להחליף פעמיים בשנה את הפרחים העונתיים. לוודא עם החברה דישון פעמיים בשנה של הגינה וזאת על מנת לשמור על בריאותה.

וועד הבית - על הוועד להיות בקשר ישיר עם החברה ולפקח על ביצוע העבודות כפי שמצויין בחוזה. אגב, חוזה. יש לוודא כי בחוזה מצויינים כל הנושאים שבהם חברת האחזקה אמורה לטפל. מאחר וכספים רבים עוברים דרך חברת האחזקה כדאי מאד לבקש מהם בטחונות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI