דף הבית רפואה ובריאות נשירת שיער נשירת שיער – למה זה קורה?
נשירת שיער – למה זה קורה?
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 26/02/11 |  צפיות: 1791

יותר ממחצית מהגברים סובלים ממנה, אחוזקטן יותר מהנשים סובל ממנה. חלקנו מנסים להתכחש לה, חלקנו מנסים להתחכםולהסוות אותה, חלקנו מדברים עליה בגלוי ורובנו פשוט שותקים ומקווים שאוליהיא תחלוף או תיעצר (או שלפחות, במקרה הטוב, לא ישימו אליה לב). הגיע הזמןלדבר על זה... נשירת שיער.

נשירת שיער – למה זה קורה לנו?

לנשירת שיער יש הרבה גורמים – פיזיולוגיים, תורשתיים, פסיכולוגיים, חשיפה לחומרים, טראומה גופנית ועוד. גורמים פיזיולוגיים קשורים בתפקוד של כל מיני איברים בגוף, כגון בלוטת התריס, הכבד ועוד.מחלות של איברים אלו עלולות להביא לנשירת שיער מוגברת ולהתקרחות. בנוסף,כמו שרובנו יודעים, הגורמים הפיזיולוגיים לנשירת שיער קשורים גם לחוסרבויטמינים (K, B, A, H) או בברזל ואבץ, אך מה שאיננו יודעים לרוב הואשנשירת שיער קשורה גם לעודף בויטמינים מסוימים (C,A).

בין הגורמים התורשתיים לנשירת שיער קיימת פעילות של אנזים 5 אלפא רדוקטז, זהו אנזים אשר ממיר אתהטסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון – חומר המדכא גדילת שיער. פעילות אנזים זועשויה לגרום לנשירת שיער ולמעשה אחראית לחלק ניכר ממקרי ההתקרחות אצלגברים.

חשיפה לחומרים מסוכנים או רעילים מעודדת נשירת שיער. בנוסף, טראומה גופנית כגון ניתוח, אנורקסיה, לידה, טיפולים כימותרפיים – עשויה אף היא לגרום לנשירת שיער מואצת.

ישנם גם גורמים פסיכולוגיים רבים העשויים לעודד נשירת שיער, ביניהם מתח גדול ביותר וטראומה רגשית.בנוגע לגורמים הפסיכולוגיים, חשוב לציין שנשירת שיער הופכת אצל אנשיםמסוימים בשלב כלשהו לגורם לחץ ומתח בפני עצמו וכך למעשה נוצר מעגל קסמיםאשר מעודד את נשירת השיער.

נשירת שיער – מה עושים עם זה?

נשירתשיער היום זו לא נשירת השיער של פעם. בשוק מוצעות כיום דרכים רבותלהתמודדות עם נשירת השיער. אמנם אין לנו עדיין יכולת להשיב את השיער שנשר,או להצמיח שיער חדש במקומו, אך ישנם חומרים מסוימים אשר עוזרים לנו להאט אתנשירת השיער. מומלץ, אגב, גם לשמור על תזונה נכונה ולהקפיד לשתות הרבה מים– שני הדברים הפשוטים האלו עשויים לעזור לכם להאט במקצת את נשירת השיער.

בנוסף,ישנה אפשרות להשתמש בתוספות שיער קבועות אשר נראות בדיוק כמו שיער אמיתי,ואף אחד לא צריך לדעת שזוהי תוספת. לפני שבוחרים מקום לבצע בו תוספת שיער,יש לבדוק כי זהו מקום מקצועי, אמין ובעל ניסיון, אשר ידע לתת לכם את המענההטוב ביותר לצרכים שלכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI