דף הבית ביטוח ביטוח משכנתא ייעוץ משכנתאות - מתי כדאי להשתמש בשירות הייעוץ?
ייעוץ משכנתאות - מתי כדאי להשתמש בשירות הייעוץ?
eyeweb - בניית אתרים לעסקים 03/02/11 |  צפיות: 1282

ייעוץ משכנתאות - מתי כדאי להשתמש בשירות הייעוץ?
אם הייתם זוכים בסכום לא מבוטל של כחצי מיליון שקלים, האם הייתם משקיעים בדירה או חוסכים את הסכום לשעת צרה? ובכן, הכל תלוי באיזה שלב של החיים אתם נמצאים בו. זוגות צעירים בוודאי היו שוקלים לרכוש דירה ואילו זוג מבוגרים שיש ברשותם בית עם משכנתא, אולי היו שוקלים לעשות אחרת. בכל מקרה, לכאן או לכאן, כולם בסוף היו מגיעים לנושא משותף – משכנתאות. הזוגות הצעירים היו מעוניינים בייעוץ משכנתאות לצורך רכישת דירה, ואילו הזוגות המבוגרים יותר היו אף הם פונים לייעוץ על מנת למחזר או לסגור את סכום ההלוואה שלקחו מהבנק לפני יותר מ-20 שנה, כשרכשו את ביתם.

ייעוץ משכנתאות – חברה מקצועית או הבנק
זוג המעוניין לרכוש דירה חדשה, למחזר משכנתא או לבחון אפשרויות נוספות הקשורות למשכנתא שלקח, לרוב יפנה לבנקים השונים. אולם, פנייה זו היא מחוסר ידיעה כי קיימות כיום בשוק חברות ייעוץ חיצוניות הבודקות את כדאיות המשכנתא מא' ועד ת' עבור הלקוחות.

הפרדוקס מתחיל מהנקודה כי הבנקים מתייחסים בסוג של ביטול על חברות ייעוץ המשכנתאות, ואילו חברות הייעוץ מזלזלות מנגד בבנקים שלטענתן גובים עמלות מוגזמות על ההלוואה. כלומר, הבנקים מתכחשים לחברות ייעוץ משכנתאות, ומנגד, חברות הייעוץ מתכחשות לטיב ואיכות השירות שמקבלים זוגות צעירים בבנקים.

חברת ייעוץ משכנתאות
ובכן, אם אין ברשותכם ידע בתחום המשכנתאות, שווה לכם לפנות לאחת מחברות הייעוץ שבודקות עבורכם את כדאיות המסלולים, הריביות ומשך זמן לקיחת ההלוואה. אותן חברות מבררות מול הבנקים שונים ומוצאת עבור הלקוחות את ההצעה הטובה ביותר.
חשוב לזכור כי אין לזלזל בייעוץ, הן בבנקים והן בחברות הייעוץ, כיוון שקבלת החלטה פזיזה או לא נכונה, יכולה לפגוע בכם לכל אורך החזר ההלוואה, שלרוב מתפרס על כ-20 שנים.

בנקים ומשכנתא
מנגד, הבנקים אף הם מציעים שירותי ייעוץ משכנתאות, אך אין ברשותכם יכול לספק ייעוץ מקיף כמו חברות הייעוץ השונות. הבנקים מציעים ללקוחות מסלולים שונים ללקיחת משכנתא, כשברובם תקבלו את אותן ריביות, פלוס-מינוס. מה שכן, ההבדל ביניהן הוא האיכות השירות שתקבלו מיועץ המשכנתאות, העמלות הבנק דורש ופרק הזמן שעליכם לקחת את ההלוואה. יועץ משכנתאות טוב ימצא עבורכם את המסלול הטוב ביותר, כשלרוב הוא מכיל מספר מסלולים, כשהפופולאריות נכון להיום הם מסלול ריבית קבועה ומסלול ריבית משתנה. בעבר, מסלול ריבית פריים היה מאוד אטרקטיבית, אך עם עליית ריבית בנק ישראל, המסלול הזה הפך לפחות אטרקטיבי בעיני הבנקים והלקוחות כאחד.

לסיכום, ייעוץ משכנתאות, בין אם תתייעצו עם יועץ משכנתאות באחד מהבנקים ובין אם תתייעצו עם יועץ מאחת מחברות הייעוץ למשכנתא השונות, הוא בהחלט דבר שאין לזלזל בו. בקשו את כל המידע, בדקו מול בנקים וחברות ייעוץ נוספות ורק לאחר שכל המידע ברשותכם, רק אז תפנו לבנק המתאים לכם וסגרו על ההלוואה המתאימה ביותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 eyeweb - בניית אתרים לעסקים

מה אנחנו עושים בשביל העסק שלך ב-eyeweb? 
אנו עוסקים ב-בניית אתרים לעסקים, קידום אתרים, פרסום באינטרנט ושיווק באינטרנט.
בונים אתרים פשוטים שגוגל אוהב!
נותנים לך שרותי אינטרנט המתאימים בדיוק לעסק שלך.
משלבים לך בניית אתר, קידום אתר שיווק האתר ופרסום על ידי רשת האתרים שלנו.
כשאתה בונה אתר אצלנו, תוכל להתחיל בקטן ולגדול עם הזמן ועם העסק שלך. 
אצלנו תוכל לקבל את כל שרותי הבניה, השיווק והקידום של העסק שלך תחת קורת גג אחת. אתר אינטרנט: www.eyeweb.co.il 


מאמרים נוספים מאת eyeweb - בניית אתרים לעסקים
 
פרסום באינטרנט לעסקים קטנים
אם בעבר הרחוק , עסקים קטנים רבים לא יכלו אפילו לחשוב להתמודד מול חברות ותאגידי ענק בשוק הפרסום, הרי שהיום, באמצעות האינטרנט, הם בהחלט יכולים לעשות זאת ובהצלחה מרובה.

לא רק בים – זיפות גגות
לפעמים השיטות הישנות והמסורתיות הן השיטות הטובות ביותר שלנו לעשות דברים. זיפות גגות היא אחת הדוגמאות. בדיקות שגרתיות של הגג וזיפות מדי מספר שנים יבטיחו לכם גג אטום ככל שניתן.

הכן גגך לקיץ – הלבנת גגות
בדיוק כמו שאנחנו מכינים את מכוניותינו לחורף ואת גופנו לקיץ – כך גם את גגותינו לקיץ כדאי שנכין, לקראת הקיץ והשרב הגדול שאנחנו בתור ישראלים ותיקים יודעים, שלא יחוס עלינו ושלא יחסוך מאתנו כמויות אדירות של שמש וקרינה.

הסרת שיער בשיטות שונות – מה עדיף?
כל אחד ואחת מעדיפים את השיטה שלהם להסרת שיער - בקיץ, בחורף ובעונות שביניהן. חשוב להחליט על שיטה שתהיה לכם גם נוחה, גם יעילה וגם, אם אפשר, כמה שפחות כואבת. איזו דרך אתם מעדיפים? מהם היתרונות והחסרונות של כל דרך?

תקנון מצוי מול תקנון מוסכם לבית משותף
התקנון המצוי הוא תקנון אשר מחייב כל בעל דירה בבית משותף, בין אם הוא מודע לקיומו של התקנון ובין אם לאו. תפקידו של התקנון המצוי – להגן על כל הצדדים הנוגעים בסוגיות מסוימות, בנוגע לרכוש הפרטי ולרכוש המשותף.

חיילים משוחררים – מה עכשיו?
התקופה של להיות חיילים משוחררים היא תקופה מעולה וכיפית, ויש תחושת שחרור גדולה מאוד, במיוחד אחרי כל כך הרבה שנים של לימודים ותיכון וצבא – פתאום אתם באמת חופשיים. אבל יחד עם החופש הזה גם מגיע המון בלבול. יופי, אתם חופשיים ומאושרים, אבל.... מה עושים עכשיו?

5 סגולות של שמן זית כתית מעולה
שמן זית באיכות טובה טומן בחובו גם הרבה מאוד סגולות בריאותיות שוודאי תשמחו לדעת שאתם מקבלים אותן באריזה אחת יחד עם הצבע, הריח והטעם הנפלא הזה של שמן זית כתית מעולה, הנה חמש מהן לפניכם

חיילים משוחררים – רוצים ללמוד להיות בעלי מקצוע?
חיילים משוחררים רבים פונים ללימודי תעודה שמכשירים אותם להיות בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, מתוך הבנה שהרבה פעמים לא צריך ללמוד המון שנים באוניברסיטה כדי להצליח בחיים. לפעמים לימודי תעודה במקצוע שיש לו ביקוש רב בשוק יכולה לקדם חיילים משוחררים בפרק זמן קצר יותר, למקומות רחוקים יותר. זו יכולה להיות נקודת התחלה מצוינת

השוואה בין שטות להסרת שיער
אם יכולנו להסתובב בקיץ הישראלי כמו אדם וחווה, היינו עושים את זה בכיף. אבל זהו, שאנחנו לא יכולים... ולכן אנחנו מנסים ללבוש את המינימום שאפשר. ובשביל ללבוש את המינימום שאפשר, מה לעשות, אנחנו צריכים לדאוג שנהיה חלקים ונוכל ללכת בהרגשה טובה ונעימה. מה גם שאת 'הפרוות'... אנחנו מעדיפים להשאיר לחורף.

7 מחשבות על בחירת בעלי מקצוע
כאשר בוחרים בעל מקצוע יש הרבה שיקולים. זה נשמע אולי מוגזם, כאילו – מה כבר יכול להיות? אבל האמת היא שיש לא מעט פרמטרים ודברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שבחורים בעל מקצוע. אז מה הם? הנה לפניכם 7 מחשבות שריכזנו עבורכם בנוגע לבחירת בעלי מקצוע, ממה ששמענו ומהניסיון האישי שלנו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI