דף הבית רפואה ובריאות הפסקת עישון תהליך גמילה מעישון – צעד אחר צעד
תהליך גמילה מעישון – צעד אחר צעד
VPR 17/01/11 |  צפיות: 1304

כדי להצליח באמת להפסיק לעשן יש מספר שלבים שעליכם לעבור. גמילה מעישון היא תהליך ארוך ולפעמים קשה מאוד, כמו כל גמילה מהתמכרות כזו או אחרת. גמילה מעישון תספק חיים בריאים יותר אבל לא רק - אדם שהחליט לעבור גמילה ילמד על עצמו פרטים שלא ידע ויכולות שלא חשב שיש בו. כן, גמילה יכולה להיות תהליך רוחני.

מה עושים כדי להפסיק לעשן?

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לרצות. בלי הרצון להפסיק לעשן – לא תפסיקו. אם ההורים יגררו אתכם לסדנת גמילה מעישון בלי שידעתם, אם מציקים לכם לעשות את זה אבל אתם לא באמת רוצים - זה לא יקרה.

החלטתם שסיגריה מגעילה אתכם ושהגיע הזמן להפסיק? כל הכבוד. כעת קבעו תאריך יעד בו תתחילו את חייכם בלי הסיגריה. ספרו לאנשים קרובים על כך שאתם מתכוונים להפסיק לעשן. שני צעדים אלו משמעותיים מאוד – הם קובעים יעד ויוצרים סביבכם ציפיות שתרצו לעמוד בהן בכל מצב.

הסיגריה האחרונה

לפני שיגיע תאריך היעד עשו הכנות מקדימות, שכנוע עצמי, אפילו ערכו טקס פרידה מהקופסא האחרונה. כשיגיע התאריך הרגישו שאתם עומדים בפני חוויה חדשה שתשנה את חייכם. ברגע שיעברו 21 ימים בהם לא עישנתם, יצרתם הרגל חדש - לא לעשן.

ברגע שתפסיקו לעשן יחולו בגופכם שינויים פיזיולוגיים, כימיים ורגשיים. בשינויים הפיזיולוגים והכימיים קל לטפל: מנוי לחדר כושר יעזור בשיפור המצב רוח. אימון גופני, כמו סיגריה, גורם לשחרור הורמון הנקרא דופאמין, מה שמביא להחלפת הנאה אחת באחרת.

גמילה מעישון זה לא משמין?

גמילה מעישון יכולה להשמין אם לא מוצאים תחליפים נכונים לסיגריה. כאמור, אימון בחדר כושר יהווה תחליף טוב להנאה וכך גם תיראו יותר טוב. אבל, חשוב יותר לא להתחיל לנשנש שוקולדים או כל מיני חטיפים מזיקים אחרים.

אם חשקה נפשכם באוכל, זה בגלל שהאיזון בגופכם השתנה לאחר הפסקת העישון. בלי להיכנס ליותר מדי הסברים, הסיגריה מגבירה יצירת חומצות ממש כמו בשר או חומוס וברגע שתבצעו גמילה מעישון בצורה אפקטיבית, האיזון הזה שוב ישתנה. איך מתמודדים עם זה? אוכלים פירות יבשים וירקות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 VPR

VPR בניית אתרים לעסקים בראייה של חברת קידום אתרים מקצועית! 


מאמרים נוספים מאת VPR
 
גן אירועים – הקיץ מחכה לנו
31/01/13 | חתונות
מאז ומתמיד זוגות מתחתנים יודעים שבשביל לבחור מקום צריך לצאת ולהסתובב בין המקומות, לחפש אתרי אינטרנט עם סיורים וירטואלים כאלו ואחרים על מנת לקבל את הויז'ן הכולל של המקום..

הדברה – הרחקת יונים ושלל פתרונות לבית
אנחנו מאוד אוהבים את הבית הפרטי שלנו, מאוד אוהבים את השקט הנפשי אבל לא תמיד הוא נשאר ככה ולא בגללנו.

כל הפרטים על רכישת טבעות נישואין
22/07/12 | חתונות
אם גם אתה מצאת את בחירת ליבך ומעוניין כבר למסד את הקשר, קרוב לוודאי שאתה מחפש אחר טבעת נישואין. טבעת נישואין היא ללא כל ספק הסממן הגדול ביותר המעיד על הקשר בין בני הזוג..

חתונה - היום הגדול, התכנון המושלם
17/06/12 | חתונות
לתכנן כמעט אף אחד לא אוהב, אבל כאשר מדובר בתכנון חתונה קרובה בני הזוג קופצים לים ומקווים שהם שוחים לכיוון הנכון. אז כמו ברוב המקרים, אלו שמתחתנים הינם זוג טרי אשר לא ידע מעולם על הנושא של חתונה.

ייעוץ משכנתאות - חיסכון של עשרות אלפי שקלים
04/06/12 | משכנתא
מי מאיתנו שעומד בפני הבחירה החשובה והמשמעותית של הלוואת משכנתא שתלווה אותו החל מרכישת נכס (כמו בית למשפחתו) ודרך עשרים או שלושים השנים הבאות של חייו, בוודאי יגלה עניין בנאמר במאמר זה.

עולם שלם של גאדג'טים מחכה לנו
24/05/12 | גאדג'טים
אנחנו כל הזמן רואים בחדשות על איזה פיתוח חדש כזה או אחר אשר משנה את פני העולם לתמיד, אמרו שבין גדולי מוחות ואנשים גדולים..

חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
24/03/12 | גיל הזהב
בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם, מחויבת להיות חקיקה כלשהי, המעגנת את זכויותיהם של האוכלוסייה הקשישה בה. במדינת ישראל, קיים חוק סיעוד לקשישים,

מוצרי מזון- מפגש של תרבויות
הצורך במוצרי מזון הוא מזמן לא רק בסיסי וקיומי, כשכיום מתאפשר באמצעות צריכת מוצרי מזון ממקומות שונים ברחבי העולם, ללמוד רבות אודות תרבויות הקיימות בעולם, דרך מאכליהם השונים.

עולם של עיצוב גרפי
עולם העיצוב כולל בתוכו מספר מקצועות גדול, המושכים את התעניינותם של רבים, כישנה מגמה של התקדמות מתמדת, המביאה להתעניינותם של רבים בכל הקשור לעולם זה.

החרדה ואנחנו
אי אפשר שלא לשים לב איך בישראל יותר ויותר אנשים הולכים לטיפולים משפחתיים ואישיים, טיפול פסיכולוגי וייעוץ על מנת לצאת מהמצב החרדתי שרודף את ההמונים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI